ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Amerika’da üniversite eğitimi almak birçok öğrencinin hayallerini süslemektedir.Amerika’da üniversite eğitimini denetleyen ve programları belirleyen bir kurum yoktur. Her eyalet eğitim sistemi ile ilgili kararları kendi verir ve gerekli maddi desteği sağlar.

Amerika’da devlete ait ve özel olmak üzere çok sayıda üniversite vardır. Özel üniversiteler daha pahalıdır ve belli bölümler üzerine yoğunlaşırlar. Devlet üniversitelerinde ise her bölümden eğitim bulmak mümkündür.

Amerika’da Üniversite Eğitimi

Liseden sonra Amerika’da Community College denen 2 yıllık eğitim veren ve amacı ara eleman yetiştirmek olan okullar vardır. Bunlar 2 yıllık Associate Degree verirler. Community College’larda hemen her alanda eğitim almak mümkündür ve mezun olur olmaz da ara elaman olarak işe başlanabilir. 2 yıllık kolejlerin diğer avantajları daha düşük lise ortalaması ve dil seviyesiyle öğrenci kabul etmeleri, eğitimleri sonunda 4 yıllık lisans programlarına tamamlanabilmeleridir. Kolejlerde eğitim üniversitedeki eğitimden daha ucuzdur ve ilk iki yılı Kolejde okumuş bir öğrenci üniversitenin ilk 2 yılına daha düşük ödeme yapmış olur.

Amerika’da lisans eğitimi 4 yıldır. Amerika’da lisans eğitimi almak kariyerinize ve geleceğinize yapacağınız en iyi yatırımdır. Devlet ve özel üniversitede hemen her alanda lisans eğitimi alabilirsiniz.

Lisans eğitiminden sonra kendi alanınızda 2 yıllık eğitim ve araştırma döneminden sonra yüksek lisans diploması alabilirsiniz.

Bakirkoy İngilizce Kursu Amerika’da Üniversite Eğitimi

Yüksek lisanstan sonra da 3 yıllık eğitim ve araştırma döneminden sonra da doktora derecesi elde edilebilir.

Amerika’da lisans veya yüksek lisans eğitimi alan öğrencilerin kampus dışında çalışma izni yoktur. Kampüste haftada 20 saat çalışabilirler.

Amerika Üniversitelerinde Lisans Başvuru için gerekli evraklar

 • Lise Transkripti
 • Diploma ( Halen eğitim alıyorsanız eğitiminiz bittiğinde sunabilirsiniz)
 • ACT veya SAT 1 ve bazı okullarda SAT2 subject test skoru da isteyebilmektedir.
 • 2 Akademik Referans
 • Personal Statement ( Motivasyon Mektubu)
 • Sanat ve dizayn bölümleri için portfolyo
 • TOEFL skoru. TOEFL puanı yeterli olmayan öğrenciler başvuruda bulundukları üniversitenin İngilizce kursunda genel İngilizce eğitimi alırlar.Diğer bir seçenek ise Türk Amerkan Derneği Yabancı Dil Kursu Bakırköy Şubesin’de TOEFL hazırlık kursuna katılabilirler.

Amerika’da lisans eğitimi ücretleri :

Amerika’da Community college eğitimleri yıllık 5.000 USD iken üniversite fiyatları 20.000 – 45.000 USD arasındır. Yıllık yaşam maliyetleri ise şehre göre 10.000 – 25.000 USD arasında değişebilir.

Üniversitelerin MBA ve Diğer Yüksek Lisans( Master) Programlarına Başvuru için Gerekli Koşullar

 • Dört yıllık üniversite transkripti (Genellikle not ortalamasının 4 üzerinden en az 3 olması beklenir)
 • Diploma veya mezuniyet belgesi ( Halen eğitiminiz devam ediyorsa, eğitiminiz bittikten sonra sunulabilir)
 • GMAT (General Management Admission Test) sınavı sonucu (Genellikle MBA ve yönetimle ilgili bölümler için istenmektedir. Sınavın amacı, sayısal, sözel ve analitik problem çözme yeteneğinizi, İngilizceyi kullanabilme ve okuduğunuzu anlama seviyenizi ölçmektir.
  GMAT, yurt dışında işletme, pazarlama, finans gibi alanlarda eğitim veren çoğu okulun yüksek lisans, MBA veya doktora yapacak öğrencilerden istedikleri, bilgisayar üzerinde uygulanan bir testtir.
 • GRE (GRADUATE RECORD EXAMINATION)
 • GRE, Amerika Birleşik Devletleri mühendislik ve sosyal bilimler başta olmak üzere yüksek lisans ve doktora eğitimi alabilmek için girilmesi gereken bir sınavdır.
 • TOEFL puanı (yüksek lisans için TOEFL IBT 90 ve üzerinde almanız beklenir)
 • CV
 • Personal Statement (Motivasyon mektubu)
 • 3 Akademik Referans
 • Çalışıyorsanız veya MBA yapacaksanız en az 2-5 yıl çalıştığınızı kanıtlamanız gerekebilir.

Amerika’da Yüksek lisans ücretleri

Amerika’da yüksek lisans ücretleri yıllık 10.000 – 45.000 USD arasındır. Yıllık yaşam maliyetleri ise şehre göre 10.000 – 25.000 USD arasında değişebilir.

Siz de en iyi yurtdışı eğitim deneyimi yaşmak istiyorsanız binlerce öğrenci gibi Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu Bakırköy Şubesi'ni seçin.


Communicative Approach Eğitim Sistemi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Bakırköy şubesi olarak Amerika'da Üniversite eğitiminde Communicative Approach metodunu kullanıyor olmamızın ana sebebi öğrencilerin ilk günden başlayıp aniden ortaya çıkan yaratıcı rollere, araştırma ve projeler ile birlikte oyunlara odaklanarak gerçek dünyadaki durumlarla benzerlik gösteren durumlarla karşılaştıklarında iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çift ve gruplar halinde öğrenme ilk planda tutulmaktadır.

Türk Amerikan Derneği Neden Farklıdır

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu A.B.D Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black, Halide Edip Adıvar ve daha birçok bilindik kişi tarafından 1951 yılında kurulmuş ve resmi gazetede resmen onaylanarak ilan edilmiştir. Kurs bünyesinde hizmet vermekte olan öğretmenler öncelikle yazılı, ardından da sözlü sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamaya gerçekleştiren tek dil kursu olarak derslerde günümüzde son teknoloji ders yaklaşımlarını kullanmaktayız. Dersler 50 dakika olarak verilmektedir.

Türk Amerikan Derneği Sertifikası Farkı

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu sertifikası birçok yönden farklıdır. Derneğimizin kurucularının önemli kişiler ve kurumlar olması, Türkiye’nin ilk dil kursu olması, resmi gazetede onaylanması gibi farklardan dolayı Türk Amerikan Derneği sertifikası yurtiçinde ve yurtdışında çok prestijli bir belgedir. Her seviyede yapılan 4 quizi başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman prestijli Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Bakırköy sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR

BİZİ TERCİH EDENLER