ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Avustralya dünyanın hemen her yerinde gelen öğrencilere ev sahipliği yapan ve vatandaşlarının da büyük kısmını göçmenlerin oluştuğu büyük bir ada ülkesidir. Bundan dolayı insanlar birbirine çok saygılı ve anlayışlıdır.

Avustralya eğitim sistemi dünya çapında ün kazanmıştır. Bunu çok iyi eğitim sistemine ve çok iyi eğitim denetimi mekanizmasına borçludur. Avustralya’da üniversite eğitimi bu sebeplerden ötürü birçok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Avustralya vatandaşlığı için eğitim iyi bir yoldur. Avustralya’da lisans veya yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler eğitimleri bitiminde 24 ay yasal çalışma iznine sahip olurlar. Daha sonra da sürekli oturum için başvurabilirler.

Avustralya’da Üniversite Eğitimi

Avustralya’da üniversite öğrencileri eğitimleri sırasında haftada 20 saat part time, ara tatiller ve yaz tatillerinde ise full time çalışabilirler. Böylece hem ülkeye daha kolay adapte olurlar hem de yaşam maliyetlerine katkıda bulunurlar.

Avustralya’da Lisans Eğitimi

Avustralya’da lisans eğitimi bazı mühendislik bölümleri haricinde 3 yıldır. Avustralya üniversiteleri dünya sıralamasında üst sıralardadır. Üniversitelerinin yarısından fazlası dünya çapındaki ilk 500 üniversite arasındadır.

Siz de Avustralya’nın dünyaca ünlü ve geçerliliği olan üniversitelerinde eğitim almak istiyorsanız hemen bizi arayınız.

Bakirkoy İngilizce Kursu Avustralya’da Üniversite Eğitimi

Avustralya’da Lisans Eğitimi Başvurusu için Gerekli Belgeler

  • Lise diploması (mezun durumda değilseniz istenmez)
  • Lise transkripti
  • 2 Akademik referans
  • Personal Statement (Motivasyon Mektubu)
  • İngilizce yeterliliğinizi kanıtlamak için IELTS/ TOEFL (lisans eğitimi için en az IELTS 6.00). Bu iki sınav öğrencilerin genel İngilizce bilgisini ölçmektedir.TOEFL ve IELTS de istenilen puanları alamayan öğrenciler,başvuruda bulundukları üniversitenin İngilizce kursunda genel İngilizce eğitimi alırlar.Diğer bir seçenek olarak Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu Bakırköy Şubesin’de TOEFL ve IELTS hazırlık kurslarına katılabilirler.

Avustralya’da Yüksek Lisans (Master)

Avustralya’da Yüksek Lisanslar 1, 1,5 veya 2 yıl sürmektedir. 2 yıllık bir yüksek lisans eğitiminden sonra 24 ay çalışma izni verilmektedir. Daha sonra da sürekli oturuma başvuru yapılabilir.

Avustralya’da birçok alanda yüksek lisans eğitimi alınabilir. Yüksek lisans eğitimi için IELTS 6,5 seviyesinde İngilizce gereklidir. Eğer İngilizce seviyeniz bu kadar yüksek değilse okulun göndereceği seviye sınavını yapıp İngilizce ihtiyacınızı belirleyebilir ve gerekli sürede İngilizce eğitimi ve sonrasında yüksek lisans eğitimini kapsayacak vize alabilirsiniz.

Siz de en iyi yurtdışı eğitim deneyimi yaşmak istiyorsanız binlerce öğrenci gibi Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu Bakırköy Şubesi'ni seçin.


Communicative Approach Eğitim Sistemi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Bakırköy şubesi olarak Avustralya'da Üniversite eğitiminde Communicative Approach metodunu kullanıyor olmamızın ana sebebi öğrencilerin ilk günden başlayıp aniden ortaya çıkan yaratıcı rollere, araştırma ve projeler ile birlikte oyunlara odaklanarak gerçek dünyadaki durumlarla benzerlik gösteren durumlarla karşılaştıklarında iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çift ve gruplar halinde öğrenme ilk planda tutulmaktadır.

Türk Amerikan Derneği Neden Farklıdır

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu A.B.D Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black, Halide Edip Adıvar ve daha birçok bilindik kişi tarafından 1951 yılında kurulmuş ve resmi gazetede resmen onaylanarak ilan edilmiştir. Kurs bünyesinde hizmet vermekte olan öğretmenler öncelikle yazılı, ardından da sözlü sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamaya gerçekleştiren tek dil kursu olarak derslerde günümüzde son teknoloji ders yaklaşımlarını kullanmaktayız. Dersler 50 dakika olarak verilmektedir.

Türk Amerikan Derneği Sertifikası Farkı

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu sertifikası birçok yönden farklıdır. Derneğimizin kurucularının önemli kişiler ve kurumlar olması, Türkiye’nin ilk dil kursu olması, resmi gazetede onaylanması gibi farklardan dolayı Türk Amerikan Derneği sertifikası yurtiçinde ve yurtdışında çok prestijli bir belgedir. Her seviyede yapılan 4 quizi başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman prestijli Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Bakırköy sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR

BİZİ TERCİH EDENLER