ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Fransızca Kursu Eğitimi

Fransızca kursu eğitimimiz Avrupa dil portfolyo’su sistemine göre yapılmaktadır. Fransızca kursumuz 6 kurdan oluşmaktadır. Seviyenizi belirlemek için ilk başta seviye belirleme sınavına girerek seviyenizi belirliyoruz. Seviyenizi belirledikten sonra uygun olan programda eğitiminize başlıyorsunuz. Her bir kurda 4 quiz yapmaktayız. Bunun ana sebebi ise anlaşılmayan konuları erkenden teşhis edip, eğitimi daha verimli hale getirmektir. Anlaşılmayan konular öğretmenler tarafından derste tekrar anlatılır.

Fransızca

Communicative Approach methodu Fransızca eğitimimizde tercih edilmektedir. Öğretmenlerimiz size tecrübeleri ile Fransızcayı eğlenceli bir şekilde öğreteceklerdir. Dersliklerimizde akıllı tahta kullanımı ile birçok aktiviteyi gerçek gibi yaşayacaksınız. Kurumumuzun amacı sadece Fransızca’yı öğretmek değil aynı zamanda etkili bir şekilde konuşturmak ve dilin konuşulduğu kültürü yaşatmakdır.

A1 Seviyesi

A1 Seviyesi Fransızca dilini öğrenmek isteyenler için kursumuzun en temel ve ilk aşamasıdır. Bu kur toplam da 82 saat sürmekle beraber sınıflarda son teknolojiler kullanılarak sizlere aktarılmaktadır. Bu eğitim süresince öğretilenler Fransızca kursu ile dili öğrenmeye başlayan öğrenciler günlük ihtiyaçlarını konuşabilecek duruma geleceklerdir. Bir başka kişiye kendilerini kolayca tanıtabilecek duruma gelerek sık kullanılan kelimelerle beraber basit cümleleri de anlamaya başlayacaklardır. Öğrencilerimiz karşısında ki kişiye sorular sorabilir ve sorulan sorulara yanıt verebileceklerdir. Kursiyerlerimiz bu A1 eğitim seviyesin de kurulan cümleleri anlayabilir. Fransızca kursumuzda konuşma odaklı eğitimimiz ile kısa sürede Fransızcayı konuşmaya başlayacaksınız.

A2 Seviyesi

A2 Seviyesine gelen öğrencilerimiz başlangıç aşaması olan A1 seviyesini bitirip bu aşamaya gelmişlerdir. Başlangıç yani temel düzeydeki kursun son aşamasıdır ve 82 ders saatinden oluşmaktadır. Fransızca kurs sistemimizde amacımız A1 seviyesinde öğrenilenlerini pekiştirmek ve ilerlemektir. Fransızca da kullanılan deyimleri ve yapılan anlatımları kolayca anlayabilir ve konuşabilirsiniz. Herhangi bir yere gidip bura da basit ve sürekli olarak kullanılabilen kelimelerle kurulan diyaloglar kurabilir ve kurulan bu konuşmaları rahat bir şekilde anlayabilmektedir. A2 seviyesinde aileniz hakkında bilgi verebilir ve somut ihtiyaçlarınızı kolaylıkla aktarabilirsiniz. Fransızca kursu olarak bu eğitim seviyesi sayesin de kendinizi daha net bir şekilde ifade edebilirsiniz.

Bakirkoy İngilizce Kursu Fransızca

B1 Seviyesi

B1 Seviyesi Fransızca kursumuz orta seviye de olup bu seviyenin başlangıcıdır.B1 seviyesi 82 ders saatinden oluşmaktadır. Fransızca kursumuzda eğitimlerimiz boyunca her seviye de dilinizi kolaylıkla geliştirmek için sizler için yapılan teknikleri uygulayarak eğitim daha da faydalı olacak ve size büyük bir katkı sağlayacaktır. Bu seviyede olduğunuz zaman okulunuzda, işinizde veya farklı ortamlarda kendinizi rahat bir şekilde anlatabileceksiniz. Yanınızda konuşulan konuların özünü kolaylıkla anlayabileceksiniz. Eğer seyahate çıkarsanız Fransızca konuşulan yerlerde kendinizi çok rahat bir şekilde diyalog kurabilirsiniz. Buralar da konuşulanları anladığınız için gelişme sizi son derece mutlu edecektir. Farklı insanlara Fransızcada anılarınızı, hayallerinizi ve kendi hedeflerinizi rahat bir biçimde anlatabilirsiniz.

B2 Seviyesi

B2 Seviyesi, Fransızca kurslarımızın orta seviyesindeki B1 başlangıç seviyesinden sonra gelen kursumuzdur. Fransızca kursumuzda eğitimlerimiz de seviyelerimizi artırarak kendinizde ki gelişimin farkına varacaksınız. Bu seviyede ki kursumuzda da Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu olarak Bakırköy şubemizde bir kur eğitimi 82 saat sizlere kurs verilecektir. Kendinizin kişisel olarak hâkim olduğunuz konular üzerinde tartışmalar yapabilecek ve kolaylıkla takip edebileceksiniz. Kendi dili Fransızca olan birisi ile kolay bir şekilde konuşabileceksiniz. Yazılan somut ve soyut yazıları okuyabilecek duruma geleceksiniz. Derin konular da ise kendiniz rahat bir şekilde anlayabileceksiniz. Bununla beraber arkadaşlarınız ile güncel konuları konuşabilecek ve bu tür durumlarda farklı açılardan bakışınızı söyleyebilirsiniz. Belli durumlarda ki olumlu ya da olumsuz yönleri kolay bir biçim de anlatabileceksiniz.

C1 Seviyesi

C1 seviyesindeki Fransızca kursumuzda Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Bakırköy şubemizde bir kur eğitimi 82 ders saati olup ileri düzeyde Fransızca diline hâkim olduğunuzu göstereceksiniz. Bu seviyede ki kursumuz ileri düzey seviyede ki ilk kursumuzdur. Bu eğitimi alacak öğrencilerimiz ise Fransızca yazılan makaleleri kolaylıkla okuyabilir ve okudukları bu yazılar hakkında da ise görüş sahibi olabilirsiniz. Bu seviyedeki kursiyerlerimiz mevcutta sürekli kullanılan kelimeleri kullanmak yerine daha özgün ve rahat bir şekilde iletişim kullanabilirler. Konuşulan karmaşık konular da bile kolay bir biçimde anlayabilir ve anlaşılabilir bir biçimde karşınızda ki kişiye cevap verebilirler.

C2 Seviyesi

C2 Seviyesi artık sizlerin Fransızca kursundaki eğitimin en üst ve en ileri düzeyine gelmiş olduğunuzu göstermektedir. Bu seviyeye gelen öğrencilerimiz artık kendilerine güvenen ve emin bir şekilde Fransızca diline hâkim olmuş kişilerdir. Bu seviyeye gelen öğrencilerimiz her gördüğünü kolay bir biçim de okuyabilir ve anlayabilir. Sizler de artık kolayca makaleler yazabilir ve tartışabilirsiniz. C2 seviyesinde toplam 82 ders saati eğitim alacaksınız. Bu seviyedeki Fransızca kursumuzda Fransız kültürünü ve Fransızca dilinin detaylarını öğreneceksiniz.

Eğitim Materyelleri

Eğitim materyalleri seçiminde bütün öğretmenlerimiz bir kurul halinde toplanarak tüm kitapları inceleyip kullanılacak kitapları seçmektedirler. Fransızca kursu eğitimimizde Alter Ego kitaplarını kullanmaktayız. Alter Ego ile keyifli bir Fransızca eğitimi alacaksınız. En son görsel ve işitsel aktiviteleri kullanan Alter Ego kitapları ile Fransızca’yı çok kolay öğreneceksiniz.

Fransızca Özel Ders

Fransızca özel ders isteyen kursiyerlerimiz Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Bakırköy şubesine gelerek dernek kalitesinde Fransızca eğitimi ile tanışırlar. Fransızca özel ders seçeneği ile fransızca dilini çok rahat ve pratik şekilde öğrenebileceksiniz. Öğretmenlerimiz sınıflarımızda bulunan kişiye özel araç ve gereçler ile beraber son teknolojiyi kullanarak eğitimi çok verimli ve eğlenceli hale getirmektedirler.

Fransızca özel derste öncelikli olarak tecrübeli Fransızca öğretmenlerimiz tarafından yazılı ve sözlü sınavlara tabi tutulmaktasınız. Bu şekilde Fransızca bilgi düzeyiniz ölçülerek sizin talep ettiğiniz gün ve saatlere göre hazırlanan ders programı ile eğitime başlanmaktadır.

Fransızca özel derse başlayan öğrencilerimizin ilerlemeleri her gün düzenli olarak rapor edilmektedir. Eksik olan veya anlaşılmayan konular tekrar müfredata eklenir.

Öğretmenler

Türk ve Fransız eğitimcilerimiz Fransız kültürünü ve dilini çok iyi bilen ve etkili kullanan eğitmenlerdir. Fransızca kursumuza kabul edilen Türk öğretmenlerimiz üniversitelerin Fransızca bölümlerinden mezunlardır. Yabancı eğitmenlerimiz ise sertifika sahibi anadili Fransızca olan eğitmenlerdir. Derneğimizde çalışmak isteyen öğretmenler ilk önce yazılı sınavı daha sonra ise sözlü sınavı geçmek zorundadırlar.

Kurumumuzda yer alan Türk eğitmenlerin 3 yıl yabancı eğitmenlerin ise en az 5 yıl tecrübeli olmaları gerekmektedir.

ÖN BİLGİ FORMU

Communicative Approach Eğitim Sistemi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Bakırköy şubesi olarak Fransızca eğitiminde Communicative Approach metodunu kullanıyor olmamızın ana sebebi öğrencilerin ilk günden başlayıp aniden ortaya çıkan yaratıcı rollere, araştırma ve projeler ile birlikte oyunlara odaklanarak gerçek dünyadaki durumlarla benzerlik gösteren durumlarla karşılaştıklarında iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çift ve gruplar halinde öğrenme ilk planda tutulmaktadır.

Türk Amerikan Derneği Neden Farklıdır

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu A.B.D Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black, Halide Edip Adıvar ve daha birçok bilindik kişi tarafından 1951 yılında kurulmuş ve resmi gazetede resmen onaylanarak ilan edilmiştir. Kurs bünyesinde hizmet vermekte olan öğretmenler öncelikle yazılı, ardından da sözlü sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamaya gerçekleştiren tek dil kursu olarak derslerde günümüzde son teknoloji ders yaklaşımlarını kullanmaktayız. Dersler 50 dakika olarak verilmektedir.

Türk Amerikan Derneği Sertifikası Farkı

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu sertifikası birçok yönden farklıdır. Derneğimizin kurucularının önemli kişiler ve kurumlar olması, Türkiye’nin ilk dil kursu olması, resmi gazetede onaylanması gibi farklardan dolayı Türk Amerikan Derneği sertifikası yurtiçinde ve yurtdışında çok prestijli bir belgedir. Her seviyede yapılan 4 quizi başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman prestijli Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Bakırköy sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR

BİZİ TERCİH EDENLER