ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

İngiltere’deki üniversitelere girmek için IELTS veya TOEFL gibi dil seviyesi belirleme sınavından başka bir sınava girmeniz gerekmez.Bu iki sınav öğrencilerin genel İngilizce bilgisini ölçmektedir. TOEFL ve IELTS de istenilen puanları alamayan öğrenciler, başvuruda bulundukları üniversitenin İngilizce kursunda genel İngilizce eğitimi alırlar. Lisede eğitim aldığınız bölüme göre değil de üniversitede okumak istediğiniz alana göre bölümlere ve üniversitelere başvuru yapabilirsiniz.

TAD deneyimli akademik danışmanları öğrencilerin gelecek planlarını analiz ettikten sonra onlara uygun bölüm ve üniversite seçimi konusunda danışmanlık vermektedir. Üniversitelere başvuru ve kabul aşamasında süreç büyük bir titizlikle yürütülmekte ve eğitim başladıktan sonra da desteğimiz sürmektedir.

İngiltere’de Üniversite Eğitimi

İngiltere'de Lisans Eğitimi

İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda’da lisans eğitimi genellikle 3 yıl sürer. Bazı teknik bölümler 4 yıl sürebilir. İskoçya’da ise lisans eğitimi 4 yıl sürmektedir.

İsterseniz bir lisans programına doğrudan başvurabilir isterseniz 1 yıl HNC, 2. yıl HND diploması alıp geri kalan kredilerinizi lisans programında tamamlayarak üniversiteden lisans diploması alabilirsiniz. Bu hem ilk yıllardaki eğitim maliyetini düşürür. Hem de giriş koşulları doğrudan lisans programına kabul edilmeye göre daha kolaydır. Lisans programlarına başlamak için IELTS 6 seviyesinde İngilizce istenirken HND için IELTS 5 yeterlidir.

Siz de İngiltere’nin dünyaca ünlü ve geçerliliği olan üniversitelerinde lisans eğitimi almak ve aynı zamanda genel İngilizce bilginizi ilerletmek istiyorsanız hemen bizi arayınız.

Bakirkoy İngilizce Kursu İngiltere’de Üniversite Eğitimi

İngiltere Lisans Eğitimi Başvurusu için Gerekli Belgeler

  • Lise diploması (mezun durumda değilseniz istenmez)
  • Lise transkripti
  • 2 Akademik referans
  • Varsa IB sertifikanız
  • Personal Statement (Motivasyon Mektubu)
  • İngilizce yeterliliğinizi kanıtlamak için IELTS/ TOEFL veya Birleşik Krallık tarafından kabul edilen herhangi bir SELT test skoru(IB öğrencilerinden istenmez). Bu iki sınav öğrencilerin genel İngilizce bilgisini ölçmektedir. TOEFL ve IELTS de istenilen puanları alamayan öğrenciler, başvuruda bulundukları üniversitenin İngilizce kursunda genel İngilizce eğitimi alırlar. Diğer bir seçenek olarak Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu Bakırköy Şubesin’de TOEFL ve IELTS hazırlık kurslarına katılabilirler.

İngiltere’de Yüksek Lisans (Master)

İngiltere’de yüksek lisanslar 1 yıl sürmektedir. Bu sayede eğitim masrafları ve yaşam masrafları için 1 yıllık ücret ödeyerek masraflarınızı azaltabilirsiniz. Ayrıca iş hayatına 1 yıl önceden başlama fırsatı yakalarsınız. Eğitiminiz sırasında İngilizceniz de çok gelişeceğinden Türkiye’de ve dünyada çok iyi şirketlerde çalışabilirsiniz.

İngiltere’de çok geniş yüksek lisans konularında eğitim alabilir ve araştırma yapabilirsiniz. İşletme, mühendislik, hukuk , sosyal bilimler, fen bilimleri ve daha birçok alanda çok özel konular üzerine yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz.

Siz de en iyi yurtdışı eğitim deneyimi yaşmak istiyorsanız binlerce öğrenci gibi Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu Bakırköy Şubesi'ni seçin.


Communicative Approach Eğitim Sistemi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Bakırköy şubesi olarak ilköğretim İngiltere'de Üniversite eğitiminde Communicative Approach metodunu kullanıyor olmamızın ana sebebi öğrencilerin ilk günden başlayıp aniden ortaya çıkan yaratıcı rollere, araştırma ve projeler ile birlikte oyunlara odaklanarak gerçek dünyadaki durumlarla benzerlik gösteren durumlarla karşılaştıklarında iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çift ve gruplar halinde öğrenme ilk planda tutulmaktadır.

Türk Amerikan Derneği Neden Farklıdır

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu A.B.D Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black, Halide Edip Adıvar ve daha birçok bilindik kişi tarafından 1951 yılında kurulmuş ve resmi gazetede resmen onaylanarak ilan edilmiştir. Kurs bünyesinde hizmet vermekte olan öğretmenler öncelikle yazılı, ardından da sözlü sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamaya gerçekleştiren tek dil kursu olarak derslerde günümüzde son teknoloji ders yaklaşımlarını kullanmaktayız. Dersler 50 dakika olarak verilmektedir.

Türk Amerikan Derneği Sertifikası Farkı

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu sertifikası birçok yönden farklıdır. Derneğimizin kurucularının önemli kişiler ve kurumlar olması, Türkiye’nin ilk dil kursu olması, resmi gazetede onaylanması gibi farklardan dolayı Türk Amerikan Derneği sertifikası yurtiçinde ve yurtdışında çok prestijli bir belgedir. Her seviyede yapılan 4 quizi başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman prestijli Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Bakırköy sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR

BİZİ TERCİH EDENLER