ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Bakırköy Toefl Kursları

Toefl sınavı eğitimleri için internet alanında birçok kaynak bulunmasına rağmen öğrencilerin hazırlık aşamasında en çok zorlandığı sınavlar arasında yer almaktadır. Bakırköy Toefl Kursları olarak adaylarımızın bilgi seviyelerini seviye tespit sınavlarımızla tespit ettikten sonra seviye durumları C1-C2 arasında olan adaylarımızın kursumuza katılım sağlaması mümkün olacaktır.

Bakırköy Toefl kurslarında sınav 4 farklı bölümden oluşmaktadır. Bu bölümlerin her biri 30 puanlık yapıda değerlendirilmektedir. Bu dört farklı bölümlerden alacağınız puanların toplamı TOEFL sonucunu göstermektedir. Sınav toplamda 120 puan üzerinden değerlendirilmektedir. Sınavda unutulmaması gereken en önemli konu tamamen bilgisayar üzerinde yapıldığı konusudur ve sınav 240 dakika (4 saat) olmaktadır. Toefl sınavının oluştuğu 4 bölüm;

  • Reading(okuma)
  • Listening (anlama)
  • Speaking(Konuşma)
  • Writing(yazma)

TOEFL Sınavı Reading (Okuma)

Bakırköy Toefl Kurslarımızda toefl eğitimlerinde en çok üzerinde durulan konu başlarında reading olmaktadır. Genellikle 3-5 okuma parçası çıkmakta ve her okuma parçası içinde verilmiş olan süre 20 dakikadır.

TOEFL Sınavı Listening(Anlama ve Dinleme)

Sınavda Reading (Okuma) bölümünü tamamladıktan sonra Listening bölümü çıkmaktadır. Bu bölüm de 60-90 dakika arasında sürmektedir. Listening bölümünde kesinlikle kulaklık kullanılması gerekir. Listening bölümünde 2-3 tane diyalog parçası bulunmakta ve her parça için 30 dakika süre verilmektedir. Bu süre içinde hem dinleme hem de her bir diyalog içinde sorulacak 3-5 aralıklarında olan sorulara cevap verilmesi gerekmektedir. Listening bölümünde diğer bölümlere göre soruları görme olanağınız olmadığından dolayı kesinlikle önemli gördüğünüz yerleri not almanız gerekmektedir. Bu sınavda ilk bölümü bitirdikten sonra 10 dakikalık kısa bir ara verilmektedir.

TOEFL Sınavı Speaking(Dinleme)

Kısa bir aradan sonra sınava Speaking bölümü ile devam edilmektedir ve bu bölüm 20 dakika sürmektedir. Speaking (Dinleme) bölümü kendi içinde iki bölüme ayrılmaktadır. 10 dakikalık bölümde gündelik hayat içerisinden sorular gelmektedir. Bu bölümde öğrecilere 2 soru gelir. İkinci bölümde ise öğrencilere reading ya da listening parçası gelmektedir.

TOEFL Sınavı Writing(Yazma)

Sınavın son bölümü olarak Wrinting karşımıza çıkmaktadır. Writing bölümü 50 dakika sürmekte ve iki bölüm şeklinde olmaktadır. Özellikle TOEFL hazırlık eğitimlerinde bu kısma çok önem verilmesi gerekmektedir. Çünkü yazma yeteneğinin kazanılması temel konu olmakta ve diğer bölümlere de fayda sağlamaktadır.

ÖN BİLGİ FORMU
BLOG

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR

BİZİ TERCİH EDENLER