ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Başarı Garantisi Sunan YDS Kursu

Yabancı Dil Sınavı (YDS) hazırlık kurslarımız kelime bilgisi, okuma-anlama becerisi, çeviri becerisi ve dilbilgisi (Grammer) öğretimini kapsamaktadır.

Sınavda test edilen bu 4 unsurdan kelime bilgisi zor olduğu için derslerde kelime ağırlıklı bir çalışma okuma-çeviri ile desteklenmektedir. Gramer öğretiminde ise konular sınavda çıktığı oranda anlatılmaktadır. Derslerde gerekli kelime, okuma ve gramer alt yapısı sağlandıktan sonra sınavın her bölümü için test tekniği ve soruları daha rahat çözmek için yapılması gerekenler anlatılmaktadır.

YDS Kursu

YDS kurslarımıza başvuru yapan kursiyerler kursumuzda yapılan sınava göre veya daha önceki YDS puanlarına göre sınıflandırılarak kendi seviyelerine uygun gruplarda derslere alınmaktadırlar.

Derslerde kelime, konu anlatımı/ soru çözümü, okuma ve çeviri yapılmaktadır.

 • YDS Kelime Eğitimi
 • YDS Kelime Testleri
 • YDS Okuma ve Çeviri Eğitimi
 • YDS’ ye Yönelik Gramer Eğitimi
 • YDS Soru Türleri için Test Teknikleri
 • Çıkmış KPDS/ÜDS/ YDS Sorularının Çözümü
 • Konu Kavrama Tekrar Testleri
 • 30 Test
 • Deneme Sınavları

Öğretmenler

Bakırköy YDS Kursumuzda görevli olan eğitmenlerimiz alanında en az 5 yıl tecrübeli akademisyenlerden oluşmaktadır. Kurumumuz eğitmenlerini dikkatle seçmekte, öğrencilerimize fayda sağlamayacak niteliklerde olan eğitmenlerle çalışmamaktadır. Bu bağlamda YDS departmanımızda çalışmak isteyen adaylarımız en az 5 yıl YDS deneyimine sahip olmaları gerekmektedir. Bu şartı taşıyan öğretmen adaylarımız, önce alan bilgilerini ölçen yazılı bir sınava girerler daha sonra sözlü sınava alınırlar. Buradaki amaç yazılı sınavı bilgi anlamında geçen öğretmenlerin iletişim bilgileri ölçülür. Tüm bu aşamaları geçen öğretmenler kurumumuza dahil edilirler.

Bakirkoy İngilizce Kursu YDS Kursu

Ders Materyalleri

Ders materyalleri olarak Bakırköy YDS kurslarımızda Türk Amerikan Derneğinin 67 yıllık tecrübesinin yansıması olan kendi arşivlerinden yararlanmaları başarı oranlarına maksimum fayda sağlamaktadır. Öğrencilerimize verdiğimiz derslerde derneğin kendi arşivinden yararlanılması köklü bir eğitim kurumu olmasından kaynaklanmaktadır. Tecrübeli bir eğitim kurumunun bir parçası olarak kurumumuzda bu imkânlardan yararlanarak, kursiyerlerimizi de yararlandırmaktayız. Bu sayede hem kurs merkezlerimiz hem de kursiyerlerimiz büyük başarılara imza atmaktadır.

YDS Sınavı Hakkında

Bakırköy YDS Kursumuz aracılığı ile hazırlanacağınız Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), 4 Ocak 2013 tarihli ve 28518 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan“Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” gereğince, ÖSYM tarafından yapılmaktadır. Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Rusça ve Yunancadan yapılacak sınavlarda çoktan seçmeli 80 sorudan oluşan testler kullanılmaktadır. Bu diller için sınavda sözcük bilgisi, dil bilgisi, çeviri ve okuduğunu anlama soruları bulunmaktadır.

İngilizce sınavında kullanılan kaynaklar ABD, İngiltere ve Kanada gibi İngilizce konuşulan ülkelere aittir. Sınavda İngiliz İngilizcesine ait dil alışkanlıkları izlenmekle birlikte Amerikan İngilizcesi kullanımının daha fazla olduğu durumlarda adaylara bir dez avantaj oluşturmaması için yaygın olan kullanım tercih edilmektedir. Sınavlarda sözlük ve sözlük görevi yapan yardımcı araçlar kullanılamamaktadır.

Bu sınav önceden yapılan KPDS ve ÜDS’nin birleştirilmesinden ortaya çıkan bir dil bilgisi seviye tespit sınavıdır. Kamu personelinin veya kamuda görev alacak olan personelin dil bilgisini ölçmeye yönelik hazırlan bu sınav akademik hayatta lisansüstü çalışmaların birincil şartı olarak da kullanılmaktadır. Uzmanlık, görevde yükselme ya da yurt dışı görevlendirmeleri gibi pek çok alanda da YDS puanı istenmektedir.

YDS Sınav Tarihleri

Bakırköy YDS Kursumuz ile hazırlanılan YDS Sınavları yıl içerisinde ilkbahar ve sonbahar ayları olmak üzere yılda iki kez yapılmaktadır. 2018-YDS İlkbahar dönemi sınavı 1 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşmiştir. Sınava başvurular ise 07/15 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. 2018 YDS Sonbahar dönemi sınavı ise 09 Eylül 2018 de yapılacak olup, Sınava başvuracak adayların 18/26 Temmuz 2018 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

YDS Sınav Merkezleri

YDS Sınav merkezleri ÖSYM tarafından belirlenen yerlerden oluşmakta olup, sınav öncesinde YDS Kursumuz ile hazırlanan adaylar sınav merkezlerini internet üzerinden aday bilgi sistemi aracılığı ile görebilmektedirler. Basılı bir sınav giriş evrakının gönderilmesi gibi bir işlem yapılmayıp, sınav merkezlerinin yazılı olduğu belgeler internet ortamında çıktı alınabilmektedir. YDS Sınav merkezlerine sınav günü geç gidilmemesi sınava katılım açısından önem arz edilmektedir.

YDS Sınav Formatı

YDS Kursumuzda sınavın içeriğine baktığımızda; daha önceki dil sınavlarındaki bazı test teknikleri elenerek çıkarılırken okuduğunu anlama, kelimenin metindeki anlamı ön plana çıkarılmıştır ve kısmen de sorular uzatılmıştır. Magazinsel bilimsel cümleler az daha akademik cümlelere dönmüş ve sınava girenlerin gerçekten akademik makaledeki anlama becerileri ölçülmek istenmektedir. Üniversite yıllarında ya da yüksek lisans sürecinde farklı bilim alanlarında İngilizce makale okuyan kişiler için bir avantaj sağlamaktadır. Sınavın soru formatı, eski dil sınavlarından çok farklılık göstermemekle beraber 80 sorudan oluşan soru dağılımı şu şekildedir:

6 soru Kelime Soruları (Vocabulary)

10 soru Dilbilgisi (Grammar)

10 soru Cloze Test; 5’er sorudan 2 paragraf

10 soru Cümle Tamamlama (Sentence Completetion)

6 soru Çeviri Soruları (Translation); 3 İngilizce-Türkçe, 3 Türkçe-İngilizce

20 soru Paragraf Soruları; 4’er sorudan 5 paragraf

5 soru Diyalog Tamamlama (Dialogue)

4 soru Yakın Anlamlı Cümle (Paraphrase)

YDS Sınav formatı adayların öğrenim gördükleri üniversiteler tarafından düzenlenen sınavlarda olduğu gibi Grammar, Vocabulary, Reading, Listening ve Writing bilgilerine dayalı olarak hazırlanan soruların şekil şartlarında tasarlanmaktadır.

YDS Sınav Süresi

Adayların YDS Kursumuz aracılığı ile hazırlandıkları YDS Sınavının süresi ÖSYM tarafından belirlenmiş olup, toplamda 80 adet soru için 180 dakikalık bir süre bulunmaktadır.

YDS Sınavı Puanlama

YDS Kursumuz ile hazırlandığınız sınav sisteminde ÖSYM aracılığı ile gerçekleştirilen sınavların çoğunda olan yanlışların doğruları götürdüğü sistem YDS de bulunmamaktadır. YDS sınavına aynı dil için bir kezden fazla girip değişik puanlar alınması durumunda en yüksek puanınız geçerli sayılmaktadır. YDS doçent adaylarının en az 65 puan, doktora ve sanatta yeterlilik adaylarının ise en azından 55 puan almaları gerekmektedir. Akademik kadro kadrolara için her bir üniversite kendi bölümleri için puan belirlemesi yapmaktadırlar. Ortalama olarak YDS Sınavından 65 puan alan adaylar başarılı sayılacaktır. Dil tazminatı almak için;

 • (A) seviyesi, 90 – 100 aralığındaki puanlar
 • (B) seviyesi, 80 – 89 aralığındaki puanlar
 • (C) seviyesi, 70 – 79 aralığındaki puanlar
 • (D) seviyesi, 60 – 69 aralığındaki puanlar
 • (E) seviyesi 50 – 59 aralığındaki puanlar olarak değerlendirilmektedir. Dolayısıyla adayların aldıkları puan ayrıca önem kazanmaktadır.

YDS Sınavı Geçerlilik Süresi

YDS Kurslarımız aracılığı ile hazırlanılan YDS Sınavlarının geçerlilik süresi sonuçların kullanılacağı alanlar ve üniversitelerin özel şartlarına göre 2 yıl ile 5 yıl aralığında bir değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple aldığınız sonuçların birkaç ay içerisinde geçersiz olacağı gibi yersiz düşüncelere kapılmamanız sınav öncesinde moral ve motivasyonunuzun olumsuz etkilenmemesi adına büyük bir önem arz etmektedir.

YDS Sınavı için İngilizce Bilgisi Ne Olmalı?

YDS Kurslarımız aracılığı ile hazırlanacağınız kurslarımızda sizler için faydası olacak tüm eğitimler verilmektedir. Sınava tam olarak hazır olabilmeniz için öncelikli olarak YDS Kursumuza başvurduğunuzda seviyenizin intermediate seviyesinde olması gerekmektedir. Aksi taktirde sınava hazırlıkta sıfır bilgi ile hazırlık yapmak isterseniz sorun yaşayabilirsiniz. YDS Sınavına tam donanımlı girebilmek için öncelikli olarak sahip olmanız bilgi seviyesinde olmalı ve kurslarımızda faydalı eğitimler almış olmalısınız.

ÖN BİLGİ FORMU

Communicative Approach Eğitim Sistemi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Bakırköy şubesi olarak YDS eğitiminde Communicative Approach metodunu kullanıyor olmamızın ana sebebi öğrencilerin ilk günden başlayıp aniden ortaya çıkan yaratıcı rollere, araştırma ve projeler ile birlikte oyunlara odaklanarak gerçek dünyadaki durumlarla benzerlik gösteren durumlarla karşılaştıklarında iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çift ve gruplar halinde öğrenme ilk planda tutulmaktadır.

Türk Amerikan Derneği Neden Farklıdır

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu A.B.D Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black, Halide Edip Adıvar ve daha birçok bilindik kişi tarafından 1951 yılında kurulmuş ve resmi gazetede resmen onaylanarak ilan edilmiştir. Kurs bünyesinde hizmet vermekte olan öğretmenler öncelikle yazılı, ardından da sözlü sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamaya gerçekleştiren tek dil kursu olarak derslerde günümüzde son teknoloji ders yaklaşımlarını kullanmaktayız. Dersler 50 dakika olarak verilmektedir.

Türk Amerikan Derneği Sertifikası Farkı

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu sertifikası birçok yönden farklıdır. Derneğimizin kurucularının önemli kişiler ve kurumlar olması, Türkiye’nin ilk dil kursu olması, resmi gazetede onaylanması gibi farklardan dolayı Türk Amerikan Derneği sertifikası yurtiçinde ve yurtdışında çok prestijli bir belgedir. Her seviyede yapılan 4 quizi başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman prestijli Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Bakırköy sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
Bilgi Aç
YDS Kursu

Sınıfta Son 3 Kontenjan

Başvuru Yap

BİZİ TERCİH EDENLER