ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Başarı Garantisi Sunan GMAT Kursu

Türk Amerikan Derneği yabancıl dil kursu Bakırköy şubemiz GMAT kurslarını planlarken GMAT sınavına hazırlanmanızda size uzman eğitim avantajını sunmaktadır. Eğitmen kadromuz GMAT konusunda tecrübeli ve formasyon sahibi yabancı uyruklu ve Türk uzmanlardan oluşmaktadır. Kurs programlarımıza dahil olan adaylarımıza İngilizce bilgisinin yanı sıra sınavın tekniğinin öğretilmesi temelinde bir çalışma gerçekleştirilmektedir.

GMAT

GMAT kursu programlarımızdaki en önemli hedefimiz sınava hazırlık yaptığınız dönem sonrasında öğrencilerimizin yüksek başarılar elde etmelerini sağlamaktır. Bu amaç ile uzman eğitmenlerimizle soruların daha iyi anlaşılmasını çeldiricilerin kolay bir şekilde elenmesini sağlayarak kelime haznesinin en üst seviyeye çıkarılması adına çalışmalar yapılmaktadır.

Her daim GMAT sınavını oluşturan sayısal bölüm haricindeki her bölüm için ayrı ders verilmektedir. Öğrencilerimizin sınavın yapısına alışabilmesi, kaygı yaşamamaları için eğitim kurumumuzda sınav şartlarının oluşturulduğu niteliklerde deneme sınavları uygulanarak pekiştirme şeklinde düzenli egzersizler yapılmaktadır. GMAT eğitmenlerimiz düzenli bir şekilde ödevler vermek sureti ile öğrenilenlerin pekiştirilmesini ve bu ödevlerin kontrolü ile yapılan sınavlara öğrenci gelişimini sürekli olarak takip etmektedir.

Öğretmen Kadrosu

Eğitimci kadromuza öğretmen seçimlerinde her şeyden önce öğrencilerimize ne kadar katkı sağlayabileceklerini göz önünde tutmaktayız. Bu sebeple bünyemizde görev yapan öğretmenlerimizi 5 yıllık bir GMAT tecrübesine sahip olan, formasyon almış, akademisyen kimliğinde olan kişiler arasından seçmekteyiz. 5 yıllık tecrübeye ek olarak öğretmen adaylarımız yazılı ve sözlü sınava tabi tutulurlar.Tüm bunlar öğretmen kalitesini fazlası ile artırmaktadır.

Bakirkoy İngilizce Kursu GMAT

GMAT Sınavı Hakkında

GMAT sınavı Amerika, Kanada ve diğer bazı ülkelerde işletme alanlarında yüksek lisans ve doktora okumak isteyen kişilerden istenen bir sınavdır. GMAT sınavı olmadan bazı üniversiteler kabul etmesine rağmen, prestijli üniversiteler GMAT sınavını isterler.

GMAT kursunda amaç, sayısal, sözel ve analitik olarak kendinizi değerlendirebilmeniz, İngilizce dilini verimli kullanma ve okunan cümle veya metinleri anlama potansiyelinizi değerlendirmektir.

GMAT sınavının uygulanma şekli olarak diğer sınavlardan oldukça farklı olan bilgisayar destekli bir sınav olduğunu söylememiz mümkündür. Sınav tamamı ile bilgisayar aracılığıyla gerçekleştirilmekte, kalem taşıyarak sınava girmenize gerek kalmamaktadır. GMAT kurslarının en önemli kısmı ise sınava sizin hazır olduğunuz bir zaman diliminde sınava gireceğiniz zamanı tamamıyla sizin belirleyeceğiniz bir tarihte girmenize olanak sunmasıdır.

Gmat Sınavının İçeriği

GMAT sınavı içeriği sözel, sayısal ve analitik yazma alanındaki seviyeyi tespit etmeyi amaçlar. Sınav yaklaşık olarak 3,5 saat sürmektedir. Sınav bitiminden sonra alacağınız puanı tam 5 yıl geçerliliğini koruyacaktır. Sınav sistemindeki puanlama da farklı olduğu için bu sınavın en yüksek alınmış puan 800 olarak karşımıza çıkar. GMAT kursumuz sayesinde bu puanlara ulaşmanız çok zor olmayacaktır.

Sınavdaki Puanlama Tercihleri

Bu sınavda analitik yazma bölümünde, öncelikle bireye bir yazı verilerek tecrübesiyle analiz etmesi istenmektedir. Ardından kendisine verilen bir konu hakkında da kompozisyon yazılması istenir. Her iki kısım içinde verilen süre 30 dakikadır ve toplam 60 dakika sürer. Ayrıca bu bölüm kompozisyonları 0 ve 6 arasında bir puanla ölçülür. GMAT kursu sınavı içeriği sayısal bölümde ise 37 soru yer alır. Bu soruların 75 dakika içerisinde tamamlanması istenir. Bu matematik soruları problem çözme konusunda ve veri yeterliliği konusunda karşımıza çıkar. Bu bölümde 50 üzeri alan kişi sayısı oldukça azdır. Matematik bölümü soruları çözülürken hesap makinesi kullanımı kesinlikle yasaktır.

GMAT Sınav Süresi

GMAT sınav süresi 3 saat 30 dakika olup, bu süre içerisinde adayın düşüncelerini ifade etmeleri, grafik yorumlama becerileri, veri yorumlama, sorun çözme, okuma ve okuduklarını anlayabilme alanlarında değerlendirme gerçekleştirilmektedir. Gmat sınav süresi yetersiz gibi gözükse de eğitim kurumumuzdan eğitim alan öğrencilerimiz bu sınavı başarı ile ve hiçbir şekilde zorlanmadan atlatmaktadırlar

GMAT Puanlama

GMAT puanlama sistemi öğrencilerin başarı seviyelerinin ortaya konulmasına yarayan en önemli unsurdur. Adaylarımız puanlama konusunda pek bir bilgi sahibi olmamaktadır. Bunun sebebi ise GMAT sınavı hakkında çok detaylı bilgilerinin olmamasıdır. Gmat kursu ile bu sınava girerek sınavda başarılı sayılacak olan adaylar;

  • Analitik yazı için 0 ila 6 puan arasında değerlendirilmektedir,
  • Bütüncül mantık yürütmede 1 ila 8 puan arasında değerlendirme yapılmaktadır,
  • Sayısal bilgilerinden 0 ila 60 puan arasında değerlendirilmektedirler,

Sözel bilgilerinden 0 ila 60 puan aralığında değerlendirilmektedir

GMAT puanlama totalde yapılan hesaplamalar neticesinde 200 ila 800 bandında bir puan değerlendirilmesi ile yapılmaktadır. 500 puan ve altı birçok üniversite tarafından düşük bir puan olarak değerlendirilir. Tanınmış üniversitelerin hepsi genelde 650 ve üstü puan ararlar.

GMAT Başvuru Ücreti

GMAT başvuru ücreti her sınavda olduğu gibi sınav öncesinde ilgili bankalara yatırılması gereken bir sınav bedelidir. GMAT kursumuza gelen her kursiyer sınava girmeden önce sınav ücretini ödemek zorundadır. GMAT sınav ücreti 250$ olup, kredi kartı, debit veya havale yöntemleri ile ödemelerin gerçekleşmesi mümkündür.

GMAT Sınavına Nasıl Başvurulur?

GMAT kursunun tamamlanması ile GMAT başvurusunu online, telefon yöntemi, posta yöntemi, faks yöntemi ile gerçekleştirmeniz mümkündür. Online kayıt olmak isteyen adaylarımız www.mba.com internet adresi üzerinden pratik bir şekilde başvurularını gerçekleştirmektedirler. Ben online başvuru ile uğraşmak istemiyorum diyen adaylarımız telefon yöntemi ile +44 161 855 7219 numaradan Gmat müşteri hizmetlerine bağlanıp ek olarak 10$ daha ek hizmet bedeli ödeyerek başvurularını gerçekleştirebilmektedirler. Posta yöntemi ile başvurmak isteyen adaylarımız yine www.mba.com internet adresindeki başvuru formunu doldurup çıktısını aldıktan sonra belirtilen GMAT posta adresine gönderebilmektedirler. Faks ile başvurularda ise +44 0 161 855 7301 nolu faks numarasına başvuru formu göndererek başvuru tamamlanmış olacaktır.

GMAT Sınavı İçin İngilizce Seviyesi Ne Olmalıdır?

Genel İngilizce programımızda yer alan upper-intermediate seviyesini tamamlamanız halinde GMAT kursuna katılabilecek duruma gelmişsiniz demektir. Ancak burada önemli olan bu seviyeyi ve tüm sınav içeriklerini en iyi şekilde bilen tecrübeli eğitmenlerin bulunduğu GMAT kursundan eğitim almak olduğunu unutmamanız yararınıza olacaktır.

ÖN BİLGİ FORMU

Communicative Approach Eğitim Sistemi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Bakırköy şubesi olarak GMAT eğitiminde Communicative Approach metodunu kullanıyor olmamızın ana sebebi öğrencilerin ilk günden başlayıp aniden ortaya çıkan yaratıcı rollere, araştırma ve projeler ile birlikte oyunlara odaklanarak gerçek dünyadaki durumlarla benzerlik gösteren durumlarla karşılaştıklarında iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çift ve gruplar halinde öğrenme ilk planda tutulmaktadır.

Türk Amerikan Derneği Neden Farklıdır

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu A.B.D Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black, Halide Edip Adıvar ve daha birçok bilindik kişi tarafından 1951 yılında kurulmuş ve resmi gazetede resmen onaylanarak ilan edilmiştir. Kurs bünyesinde hizmet vermekte olan öğretmenler öncelikle yazılı, ardından da sözlü sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamaya gerçekleştiren tek dil kursu olarak derslerde günümüzde son teknoloji ders yaklaşımlarını kullanmaktayız. Dersler 50 dakika olarak verilmektedir.

Türk Amerikan Derneği Sertifikası Farkı

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu sertifikası birçok yönden farklıdır. Derneğimizin kurucularının önemli kişiler ve kurumlar olması, Türkiye’nin ilk dil kursu olması, resmi gazetede onaylanması gibi farklardan dolayı Türk Amerikan Derneği sertifikası yurtiçinde ve yurtdışında çok prestijli bir belgedir. Her seviyede yapılan 4 quizi başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman prestijli Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Bakırköy sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR

BİZİ TERCİH EDENLER