ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Başarı Garantisi Sunan GRE Kursu

Eğitim kurumumuzda GRE kursu öncesinde gerçekleştirilen STS sınavı ile ve mülakat esnasında eğitmenler öğrencilerin eksik yanlarını ve iyi olduğu konuları belirleyerek buna uygun olan ve aşağıda belirtilen başlıklar üzerine öğrencilerin ihtiyaçlarına göre bir eğitim programı hazırlamaktadırlar.

GRE
  • Verbal Reasoning
  • Quantitative Reasoning
  • Analytical Writing

Tüm bu bölümler için çalışma yapılabileceği gibi bu bölümlerden istenilen birisine ağırlık verilerek de program hazırlanması mümkün olmaktadır. Periyodik olarak öğrenciler deneme sınavlarına alınmakta ve gösterdikleri gelişim bu esnada yakın bir şekilde takip edilmektedir. Öğrencilere yapılan tüm çalışmalar üzerinden sürekli olarak ödev ve geri bildirimler verilmektedir. Temel olarak bütün hazırlıklar ile öğrencileri hızlı düşünme, hızlı ve doğru cevaplama, sık yapılan hataların tekrarlanmaması ve zamanı efektif olarak kullanma konularında gelişmelerini sağlayarak sınavda hedefledikleri puana ulaşmaları sağlanmaktadır.

Öğretmen Kadrosu

GRE kursumuzda görev yapmak üzere tercih etmiş olduğumuz öğretmenlerimiz 5 yıllık GRE deneyimine sahip olan, formasyon almış ve akademik bir kariyere sahip olan bireylerdir. Öğretmenlerimiz öncelikle yazılı bir sınav ardından da sözlü bir sınav ile başarıları ölçüldükten sonra GRE kursumuzda eğitmenlik yapabilmektedirler.

Öğretmen kadrosu açısından sizler de tam olarak verim alabileceğiniz kurs arayışındaysanız, sizleri de eğitim kurumumuza beklemekteyiz. Maksimum gayret, maksimum başarı prensibi ile her daim öğrencilerimizin mutlulukları için çalışan öğretmenlerimize olan inancımız, eğitim kurumumuzun en önemli unsurlarıdır.

Bakirkoy İngilizce Kursu GRE

GRE Sınavı Hakkında

Graduate Record Examination kelimelerinin kısaltması olarak GRE şeklinde ifade edilen sınavlar ABD, Kanada başta olmak üzere diğer dünya ülkeleri ve Türkiye’de İngilizce olarak eğitim gerçekleştiren üniversitelerde bulunan mühendislik ve sosyal bilimler bölümleri öncelik olarak tıp ve hukuk haricindeki tüm bölümlerde lisansüstü eğitim ve doktora eğitimleri için başarılması gereken bir sınav türü olarak karşınıza çıkmaktadır. GRE kursumuz ile GRE sınavından elde edilecek başarı oranı bazı üniversitelerce şart olmakla birlikte bazı üniversiteler ise başarı oranına bakmaksızın sadece sınava girme kriterini ortaya koymaktadır. GRE Sınavı 2011 yılının Ağustos ayında güncellenerek öğrenciler açısından daha rahat bir sınav haline getirilmiştir.

GRE Sınavı hakkında bilmeniz gereken bir diğer husus ise ETS tarafından uygulanan bir sınav olduğu ve bu sınavın verbal reasoning, quantitative reasoning, critical thinking and analytical writing skills konularındaki seviyelerinin belirlenmesine yönelik gerçekleştirildiğidir.

GRE Sınavı Nedir?

GRE Sınavı nedir? Sorusunun karşılığını bulacağınız bu yazımızda sınavın kapsamı, ne işe yaradığı, ne kadar süre ile geçerli olduğu konuları hakkında bilgi aktarımı gerçekleştireceğiz. GRE kursumuzda öğrencilerimize en yüksek faydayı sağlamaya yönelik olarak hazırlamış olduğumuz GRE sınavı kısa isminin açılımı Graduate Record Examinations olarak bilinmektedir. Türkiye’de ALES sınavına eş değer olarak görülen ve yurt dışında master yapmak için kullanılan bir tür sınav olarak bilinmektedir. GRE sınavı aslında ABD’de bulunan bir takım üniversiteler tarafından yüksek lisans yapacak olan öğrencilerden istenilen bir sınavdır. ABD haricinde de diğer Avrupa ülkelerindeki bazı üniversiteler de kendi ülkelerinin vatandaşı olmayan yabancı öğrencilerin yüksek lisans başvurularında talep ettikleri bir sınav olarak karşımıza çıkmaktadır. GRE sınavı toplamda üç yıl süre ile geçerli olup, başvurulan üniversitenin uygun görmesi halinde bu geçerlilik süresi beş yıla kadar da çıkmaktadır. Eğitim kurumumuz GRE kurslarında öğrencilerine destek olma noktasında eğitim sektöründe ön plana çıkmış olan bir kurumdur.

GRE Sınavının İçeriği

Üç bölümden oluşan bu sınavda Analytical Writing bölümü 2 adet essay sorusundan oluşan 60 dakikalık bir sınav, verbal Reasoning 2 Bölüm bölümden oluşmakta 40 soru ve 60 dakikalık bir sınav olmaktadır. Qantitative Reasoning ise 2 bölüm 40 soru ve 70 dakikalık bir sınav olarak karşımıza çıkmaktadır.. Bu sınavlara ek olarak girilen her GRE sınavında bir adet de deneme bölümü bulunmaktadır. Ancak bu deneme bölümünün puanlamaya bir etkisi olmamaktadır. Deneme bölümü bu üç bölümden herhangi birinde karşınıza gelebilmektedir. Eğitim kurumumuz GRE kurslarında bölüm bazında öğrencilerimizi en ideal şekilde yetiştirme gayretini sarf eden eğitmenlerle çalışmaktadır. Sizler de GRE sınavına eğitim kurumumuz aracılığı ile hazırlanmak istiyorsanız gelin kurumumuzun cazip fiyat ve ödeme koşullarından ve yüksek başarı avantajlarından sizleri de yararlandıralım.

GRE Sınav Ücreti

Sınavlara GRE kursumuzla hazırlanarak kendinizi hazır hissettikten sonra eğer sınava Türkiye’de girecekseniz 170$, ABD’de sınava girecekseniz 140$ sınav ücreti ödemeniz gerekmektedir.

GRE Sınavına Nasıl Başvurulur?

GRE Sınavına GRE kursumuz aracılığı ile hazırlanmış olan adaylarımız şimdi de nasıl başvuru yapacaklarını öğrenmek isteyeceklerdir. Sınav Türkiye çapında İstanbul, İzmir ve Ankara’da computer based olarak gerçekleştirilen bir sınav olup, başvuruları ETS Web sitesi olan http://www.ets.org/gre/revised_general/register/ linki üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Online başvurularda öncelikli olarak bu web sitesi üzerinde üyelik oluşturulması gerekmektedir. Akabinde başvurularını gerçekleştirip sınav ücretlerini ödedikten sonra başvurularını tamamlamış olacaklardır. Sınav başvurusunu kendisi yapmak istemeyen kursiyerlerimiz deneyimli eğitmen kadromuzda görevli öğretmenlerimiz aracılığı ile de başvuru işlemlerini yapabilme şansına sahip olmaktadırlar. GRE Sınavına bir yıl içerisinde en fazla beş kez girilebilmekte ve girilen ilk sınavın üstünden 20 gün geçmeden bir diğerine girilmemektedir.

ÖN BİLGİ FORMU

Communicative Approach Eğitim Sistemi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Bakırköy şubesi olarak GRE eğitiminde Communicative Approach metodunu kullanıyor olmamızın ana sebebi öğrencilerin ilk günden başlayıp aniden ortaya çıkan yaratıcı rollere, araştırma ve projeler ile birlikte oyunlara odaklanarak gerçek dünyadaki durumlarla benzerlik gösteren durumlarla karşılaştıklarında iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çift ve gruplar halinde öğrenme ilk planda tutulmaktadır.

Türk Amerikan Derneği Neden Farklıdır

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu A.B.D Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black, Halide Edip Adıvar ve daha birçok bilindik kişi tarafından 1951 yılında kurulmuş ve resmi gazetede resmen onaylanarak ilan edilmiştir. Kurs bünyesinde hizmet vermekte olan öğretmenler öncelikle yazılı, ardından da sözlü sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamaya gerçekleştiren tek dil kursu olarak derslerde günümüzde son teknoloji ders yaklaşımlarını kullanmaktayız. Dersler 50 dakika olarak verilmektedir.

Türk Amerikan Derneği Sertifikası Farkı

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu sertifikası birçok yönden farklıdır. Derneğimizin kurucularının önemli kişiler ve kurumlar olması, Türkiye’nin ilk dil kursu olması, resmi gazetede onaylanması gibi farklardan dolayı Türk Amerikan Derneği sertifikası yurtiçinde ve yurtdışında çok prestijli bir belgedir. Her seviyede yapılan 4 quizi başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman prestijli Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Bakırköy sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR

BİZİ TERCİH EDENLER