ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Başarı Garantisi Sunan PTE Kursu

Bakırköy PTE Kursu ile yüksek başarılara ulaşmak isteyen PTE kursiyerlerimiz eğitmenlerimizce hazırlanmış olan eğitim programları ile tahmininizden çok daha kısa bir süre içerisinde yüksek puanlar almanızı hedeflemektedir. Eğitmenlerimiz PEARSON PTE sınavına girmiş ve 80 puan almış tecrübeli kişilerdir. Öğrencilerimizin sınavda ihtiyaç duydukları puanlara ve İngilizce seviyelerine göre ayrıca öğrencilerin kapasitelerine uygun olan eğitim saatleri verilmektedir

PTE

PTE Kursu ile yüksek başarılara sahip olmanın anahtarı eğitim kurumuzdan eğitim almaktır. Türkiye’de bulunan kursların içerisinde en üst düzeyde eğitim gerçekleştiren bir kurum olmamız sebebi ile her gün yeni birçok öğrenci kaydı almaktayız. Kursumuzda her şeyden önce sınav psikolojisini üzerinden atmak isteyen öğrencilerimize psikolojik sınav hazırlığı gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimiz kurslarımıza başvurduklarında hangi seviyede olduklarını az çok bilmektedirler. Ancak eğitmenlerimiz kursiyerlerimizin seviyelerini ölçerek en uygun eğitim programı çıkarmak için hazırlık yapmaktadırlar.

Öğretmen Kadrosu

Öğretmen kadrosu en üst düzeyde olan bir eğitim kurumu olmamız kurumumuzun başarılarını arttıran en önemli etkenlerin başında gelmektedir. Bu sebeple eğitmenlerimizi PEARSON sınavlarından en az 80 puan almış olanlar, ölçme, değerlendirme ve seviye tespitinde yüksek lisans eğitimi almış olanlar, insan ilişkileri kuvvetli, iletişim becerileri yüksek, PTE kursu akademik sınavların eğitimlerinde en az 3 yıl deneyimli olan başarılı eğitmenler arasından seçmekteyiz. Ayrıca öğretmen kadrosunun başarılarını test edebilmek adına yılda üç sefer yeterlilik sınavlarına tabi tutarak yeterliliklerini ölçümledikten sonra bünyemizde çalışmalarına devam ettirmekteyiz. Eğitmenlerimiz öğrencilerimize verdikleri eğitimleri özel ders olarak vermektedirler. Öğrencilerimiz bu şekilde kendilerini daha rahat hissetmekte ve başarı oranlarını daha da üst seviyelere çıkarmaktadırlar. Ayrıca eğitmenlerimizin öğrencilerimizin sınav psikolojilerinizi kontrol altında tutmak adına geliştirdikleri yöntemlerle sınavlara giren öğrencilerimizin tamamı başarılı sonuçlar elde edebilmektedirler. Bakırköy PTE kursu eğitmenlerimizin başarılı kişilerden oluşmaları sayesinde öğrencilerimizin sınav başarı oranları çok yüksektir.

Bakirkoy İngilizce Kursu PTE

PTE Sınavı Hakkında

Person test of english academic bilgisayarla gerçekleştirilen yeni bir dünya çapında uygulanan akademik boyutta İngilizce sınavı olarak bilinmektedir. PTE Sınavı YDS, IELTS, TOEFL sınavları ile kıyasla oldukça basit ve kısa bir süre içerisinde istenilen başarının yakalanabildiği ölçüde bir sınavdır. Sınavlarda ana dili İngilizce olmayan ve akademik İngilizce seviyelerini ön plana çıkarmak isteyen kursiyerlerin okuma, dinleme, konuşma, yazma yetenekleri ölçümlenmektedir. PTE Academic, dil eğitimi veren üniversitelerin, yüksek okulların, devlet dairelerinin, akademik İngilizceye ihtiyaç duyulan kurumsal iş yerlerinin sınava katılan adayların dil yeteneklerini ölçmeyi sağlamaktadır. PTE Academic arkasında duran güç ise Mezuniyet Yönetim Kabul Konseyi olarak bilinen Graduate Management Admission Council olup, sınavlarda başarı yakalayamamanız mümkün olmayacaktır. Kurumumuz aracılığı ile hazırlanılan tüm kurslarda başarı garantisi vermekte olduğumuz için birçok aday kurslarımızı hiç düşünmeden tercih edebilmektedirler.

PTE Sınavı Puanlama

PTE Sınavı puanlaması yapılırken her bölüm ayrı bir şekilde puanlamaya tabi tutulmaktadır. Her bölüm için 10 ile 90 sınırında puanlarla sonuçlarınız değerlendirilmektedir. Toplam sınav sonucunuzda da bu puanlamaların ortalamaları alınarak yine 10 ile 90 puan sınırında bir puanlama sistemine dâhil edilmektesiniz.

PTE kurslarımızdan alacağınız PTE eğitimleri ile bu puanlara ulaşmanın zor olmadığını görmüş olursunuz. Sizlere yüksek puan barajında puan almanın ince ayrıntıları anlatılarak sınavlardaki başarılarınızın yükseltilmesi amaçlıyoruz.

PTE sınavına 80-120 saatlik bir çalışma ile hazırlanmak için en az Pre-Intermediate (B1) seviyesini tamamlamış olmanız ya da KPDS, ÜDS veya YDS'den en az 30 almış olmanız tavsiye edilmektedir. Eğer ingilizce seviyeniz daha alt seviyede ise,ilk önce İngilizce kursu na katılmanız gerekmektedir.

Sınav sonuçlarınız; communicative skills ( listening, reading, speaking and writing ) ve enabling skills (grammar, oral fluency, pronunciation, spelling, vocabulary and written discourse ) olarak iki bölümde değerlendirilmektedir. Bunların ortalaması ile de toplam sınav sonucunuz hesaplanmaktadır. Tüm bölümler ayrı ayrı olarak 10 ile 90 puan aralığında değerlendirilmektedir. Toplam sınav sonucunuzda bunların ortalaması alınarak 10 ile 90 aralığında olacaktır. Bu nedenle, her bölümde göstereceğiniz başarı, toplam başarı oranınızı da aynı şekilde etkilemektedir.

PTE Sınavı İçeriği

PTE kursu sınav içeriği ile ilgili bilmek istediğiniz konuları sizlere aktarmayı uygun görmekteyiz. Sınavlar Pearson aracılığı ile belirlenmiş olan test merkezlerinde çevirimiçi gerçekleştirilmektedir. Sınavın 4 adet bölümü bulunmaktadır. Bu bölümler okuma, konuşma ve yazma, dinleme bölümleridir. Şimdi sırası ile bölüm bazında neler yapılması gerektiği hakkında bilgi edinelim. Konuşma ve yazma bölümü 77 dakika ile 93 dakika aralığında sürmektedir. Sesli okuma, cümle tekrar etme, resim hakkında konuşabilme, dersi tekrar anlatma, sorulara kısa cevaplar verme, bir metnin özetini yazma, kompozisyon yazma becerileri ölçümlenmektedir. Dinleme bölümü ise 45 ile 57 dakika aralığında sürmektedir. Burada konuşmanın özetini yazma, çoktan seçmeli bölüm, boşluk doldurma, doğru özeti bulma, eksik olan kelimeyi seçme, yanlış kelimeleri bulma, yazdırma hususlarında adayların becerileri ölçümlenmektedir. Son olarak okuma bölümü 32 ile 41 dakika aralığında olup, burada da adayların çoktan seçmeli sorulara cevap verme, çoktan seçmeli konularda çoklu seçim yapabilme, paragrafları sıraya koyma, boşluk doldurma, okuma ve yazma becerileri ölçümlenmektedir.

PTE Sınav Süresi

PTE Sınav süresi üç saat olarak belirlenmiştir. Bu süre zarfında süreyi verimli kullanmanız halinde yaptığınız soruların kontrolü için de ayrıca bir zamanınız kalacaktır. Dolayısı ile hata yapma riskinizi en aza indirerek sınavda daha başarılı olma imkanı bulabilirsiniz.

PTE Sınavına Nasıl Başvurulur?

Sınav başvurularını http://pearsonpte.com/book/ internet adresi üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Online başvurudaki ön koşul adayların bu internet adresine giriş yaparak üyelik oluşturmalarıdır. Üyelik oluşturulduktan sonra sınava girecek olan adaylar sınav giriş yerleri için sınav merkezi ve sınav giriş tarihlerini tercih ederek başvurularını gerçekleştirebilirler. Kursiyerlerimiz başvurularını tecrübeli eğitmenlerimiz ile birlikte yapmak istediklerinde kendilerine bu hususta da yardımcı olunmaktadır. Öğrencilerimizin hatasız ve sorunsuz başvuru işlemlerini gerçekleştirmek eğitmenlerimiz için de ayrıca bir gurur olmaktadır. Sınav ücreti olan 465 TL nin de ödenmesi ile birlikte başvuru işlemlerini tamamlamış olursunuz. Her sınavda olduğu gibi başvuru ücreti yatırılmayan sınavlarda yaptığınız online başvurular geçerli olmamaktadır.

PTE sınavına katılmak isteyen adaylar, Türkiye’de belirlenen İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Kayseri ve Denizli merkezlerinin haricinde sınavlara katılamamaktadır. Sınav merkezleri sadece bu illerimizden ibarettir.

ÖN BİLGİ FORMU

Communicative Approach Eğitim Sistemi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Bakırköy şubesi olarak PTE eğitiminde Communicative Approach metodunu kullanıyor olmamızın ana sebebi öğrencilerin ilk günden başlayıp aniden ortaya çıkan yaratıcı rollere, araştırma ve projeler ile birlikte oyunlara odaklanarak gerçek dünyadaki durumlarla benzerlik gösteren durumlarla karşılaştıklarında iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çift ve gruplar halinde öğrenme ilk planda tutulmaktadır.

Türk Amerikan Derneği Neden Farklıdır

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu A.B.D Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black, Halide Edip Adıvar ve daha birçok bilindik kişi tarafından 1951 yılında kurulmuş ve resmi gazetede resmen onaylanarak ilan edilmiştir. Kurs bünyesinde hizmet vermekte olan öğretmenler öncelikle yazılı, ardından da sözlü sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamaya gerçekleştiren tek dil kursu olarak derslerde günümüzde son teknoloji ders yaklaşımlarını kullanmaktayız. Dersler 50 dakika olarak verilmektedir.

Türk Amerikan Derneği Sertifikası Farkı

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu sertifikası birçok yönden farklıdır. Derneğimizin kurucularının önemli kişiler ve kurumlar olması, Türkiye’nin ilk dil kursu olması, resmi gazetede onaylanması gibi farklardan dolayı Türk Amerikan Derneği sertifikası yurtiçinde ve yurtdışında çok prestijli bir belgedir. Her seviyede yapılan 4 quizi başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman prestijli Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Bakırköy sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR

BİZİ TERCİH EDENLER