ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Neden Yurtdışında yaz okulları

 • Çocuğunuzun yurtdışında yaz okuluna katılması ona erken yaşta dil eğitimi açısında büyük fayda sağlar
 • Farlı kültürleri bir arada tanıma şansı yakalar
 • Eğlenceli vakit geçirirken öğrenebilir
 • Anadili İngilizce olan insanlarla vakit geçirirler
 • Dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrencilerle tanışabilir ve uzun dönemli arkadaşlıklar kurabilirler
Yurtdışı Yaz Okulu

Yaz okullarına kimler katılabilir?

Yurtdışındaki yaz okullarına 8- 17 yaş öğrenciler katılabilir. Öğrenciler yaz okulunda kendi yaş grubu ve İngilizce seviyesindeki uluslar arası öğrencilerle eğitim alırlar.

Yurtdışı yaz okulunda hizmet verdiğimiz ülkeler

 • Amerika
 • İngiltere
 • Kanada
 • Avustralya

Yaz okullarında neler yapılır?

Öğrenciler yaz okullarında Türkiye’de İngilizce kurslarında ve okullarda öğrendikleri İngilizcelerini, derslerde alacakları eğitim,aktiviteler ve geziler ile pekiştirme şansı bulurlar. Dersler eğlenceli ve dinamik bir şekilde geçmektedir. Öğrenci konuşma ve iletişim zamanının daha çok öğretmenin ise yol gösterici ve rehberlik edici rolündeki derslerde öğrenciler İngilizce iletişim yeteneklerini geliştirirler.

Bakirkoy İngilizce Kursu Yurtdışı Yaz Okulu

Konaklama seçenekleri

Yaz okullarında öğrenciler aile yanı, üniversite veya yatılı okul kampülerinde konaklarlar. Aile yanı konaklamalarının avantajı anadili İngilizce olan ailelerle vakit geçirebilmeleridir. Yurt konaklamada ise derslerin, aktivitelerin ve konaklamanın aynı yerde olması, uluslar arası öğrencilerle birlikte kalmaları ve akşam aktivitelerine de katılabilmeleri açısından uygundur. Grup olarak giden öğrenciler daha çok yurt konaklama, bireysel giden öğrencilerimiz de aile yanı konaklama tercih etmektedir.

Yemekler

Yurtdışı yaz okulu programlarmızda tüm yemekler pakete dahildir. Aile yanı konaklayan öğrenciler kahvaltı ve akşam yemeğini ailelerle yemekte, öğlen ise okulda tüm öğrencilerle birlikte yenmektedir. Okul yurdunda konaklayan öğrenciler tüm yemekleri okulun yemekhanesinde yerler. Genellikle uluslar arası kültüre uygun yemekler birkaç alternatif seklinde sunulmaktadır ve tüm öğrenciler sevdikleri bir şeyler bulabilmektedirler. Gezilerde ise sandviç, meyve, meyve suyu, su ve çerezden oluşan paket öğle yemeği verilmektedir.

Havaalanı karşılama ve uğurlama

Yurtdışında yaz okuluna katılan öğrencilerimiz o ülkelerdeki partnerlerimiz aracılığıyla havaalanından karşılanmakta ve dönüşte okullarından alınıp tekrar havaalanına bırakılmaktadırlar.

Yaz okulundaki öğrenciler ile haberleşme

Yurtdışında yaz okulu İngilizce kursuna giderken ailelerin en çok merak ettikleri noktalarda biriside haberleşmedir.Birçok cep telefonu operatörü yurtdışı paketleri sunmaktadırlar. Bu paketler sayesinde Türkiye ile ekonomik bir şekilde haberleşebilirler. Ayrıca okulun belli yerlerinde belli saatlerde kullanabilecekleri ücretsiz Wifi da bulunmaktadır. Bu şekilde de iletişim kurulabilir. Öğrenciler isterlerse vardıklarında o ülkeye ait sim kart satın alabilir.

Acil Durumlar

Öğrenciler 24 saat gözetim altındadırlar. Kendilerine ilk gün acil durum talimatları anlatılır ve 24 saat arayabilecekleri acil durum telefon numarası verilir. Öğrencilerin ailelerinden de acil durum numaraları alınır.

Ne götürmeli

Öğrenciler yazlık kıyafetler götürmeliler. Yanlarında bir yağmurluk, yüzme kıyafetleri, spor ayakkabılar ve havlu da olması iyi olur.

Öğrenciler 2 adet pasaport ölçülerinde fotoğraf, çalar saat, telefon şarjı ve adaptörü bulundurmalılar.

 • Düzenli kullandıkları ilaçları
 • Gözlük veya lensleri
 • Güneş gözlüğü
 • Spor ayakkabı
 • Yağmurluk
 • Sandalet
 • Kalem
 • Sözlük
 • Doktorlarının isim ve numarası
 • Ebeveynlerinin isim ve telefonları
 • Pasaport ve kimlik kartı
 • Vize
 • Güneş kremi

 

Cep Harçlığı

Program süresince tüm yemekler, aktiviteler, geziler planlamış ve ödenmiş olacağından dolayı sadece hediyelik eşya veya beğendikleri bir şeyi almak için haftalık İngiltere için 100 pound, Kanada ve Amerika’da 150 dolar, İrlanda ve Malta’da da 100 Euro alabilirler.


Communicative Approach Eğitim Sistemi

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Bakırköy şubesi olarak Yurtdışı Yaz Okulu eğitiminde Communicative Approach metodunu kullanıyor olmamızın ana sebebi öğrencilerin ilk günden başlayıp aniden ortaya çıkan yaratıcı rollere, araştırma ve projeler ile birlikte oyunlara odaklanarak gerçek dünyadaki durumlarla benzerlik gösteren durumlarla karşılaştıklarında iletişim kurmalarını sağlamaktır. Çift ve gruplar halinde öğrenme ilk planda tutulmaktadır.

Türk Amerikan Derneği Neden Farklıdır

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu A.B.D Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black, Halide Edip Adıvar ve daha birçok bilindik kişi tarafından 1951 yılında kurulmuş ve resmi gazetede resmen onaylanarak ilan edilmiştir. Kurs bünyesinde hizmet vermekte olan öğretmenler öncelikle yazılı, ardından da sözlü sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu uygulamaya gerçekleştiren tek dil kursu olarak derslerde günümüzde son teknoloji ders yaklaşımlarını kullanmaktayız. Dersler 50 dakika olarak verilmektedir.

Türk Amerikan Derneği Sertifikası Farkı

Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu sertifikası birçok yönden farklıdır. Derneğimizin kurucularının önemli kişiler ve kurumlar olması, Türkiye’nin ilk dil kursu olması, resmi gazetede onaylanması gibi farklardan dolayı Türk Amerikan Derneği sertifikası yurtiçinde ve yurtdışında çok prestijli bir belgedir. Her seviyede yapılan 4 quizi başarılı bir şekilde geçtiğiniz zaman prestijli Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu Bakırköy sertifikasını almaya hak kazanırlar.

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR

BİZİ TERCİH EDENLER