ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Bakırköy Yds Kursları

Yds sınavları, ülkemizde en az lise mezunu kişiler için yabancı dil seviyelerini değerlendirmekte yapılan bir sınav türüdür. Bu sınav öncelerde yapılan KPDS ve ÜDS'nin birleşiminden ortaya çıkmıştır. Sınav adaylarının okuduğunu anlayabilmesi ve kelime bilgisinin ölçüldüğü bir formattır. Bakırköy Yds Kurslarında test edilen 4 unsurdan kelime bilgisinin zorluğu daha çok olduğu için derslerde kelime ağırlıklı okuma-çeviri ile desteklenmektedir.

Yds sınav sistemi her yıl sonbahar ve ilkbahar zamanlarında düzenlenmektedir. 80 sorudan oluşan 150 dakika süresi olan bu sınav yazılı test şeklinde olmaktadır. ÖSYM ile gerçekleştirilen çoğu sınavda yanlışların doğruları götürdüğü durum Bakırköy Yds Kurslarında bulunmamaktadır. İngilizce sınavlarında kullanılan kaynaklar İngiltere, Kanada ve ABD gibi ülkelere aittir.

Bakırköy Yds Kurslarına başvuru yapan öğrecilerimiz kursumuzda yapılan yada daha önceki Yds sınav puanına göre sınıflandıralarak seviyelerine uygun gruplarda ders görmektedir. Yds puanlarının bir geçerlilik süresi yoktur. Bu da demek oluyor ki bir kere Yds puanı alındığında ömür boyu aynı puanı kullanma şansınız olmaktadır. İstek doğrultusunda sınav sonuçlarının yenilenmesi kurum ve kuruluşlar tarafından istenebilir. Sınava aynı dil üzerine birden fazla girip değişik puanlar alındığında en yüksek puanınız geçerli olmaktadır. Ortalama olarak YDS sınavından 65 puan alan adaylar başarılı sayılacaktır.

Bakırköy Yds kurslarında görev alan öğretmenlerimiz alanlarında en az 5 yıl tecrübeli olmaktadır. Kurumlarımız, öğrencilerine fayda sağlamayacak olan öğretmenlerle çalışmamaktadır. Öğretmen adaylarımız öncelikle seviye bilgilerini ölçen yazılı sınava girerler ardından sözlü sınava tabi tutulurlar. Bu sınavlardaki amacımız yazılı sınav bilgi anlamında geçen eğitmenlerin diğer bir sınavla iletişim bilgileri ölçülmektedir.

strong>Bakırköy Yds Kurslarımızda hazırlanacağınız süreçte tüm faydalı eğitimler sizlere verilmektedir. Kursumuza başvurduğunuzda intermediate seviyesinde olmanız gerekmektedir. Sınava hazırlık sürecinde sıfır bilgiyle hazırlık yaparsanız sorun yaşayabilirsiniz. Tam donanımlı bir şekilde sınava girebilmek için gerekli bilgi seviyesinde olmalısınız.

Bu doğrultularda YDS sınavına şu kişiler başvurabilir:

  • KPSS puanlarıyla başvuru yapacak adaylar
  • Doktora, Doçent ve sanatta yeterli adaylar
  • Yurt dışlarında öğrenim gören diploma denkliği almak isteyen adaylar;
  • Yüksek lisans programına başvuracak lisans programı öğrencileri yada mezunları,
  • Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavına yada Tıpta Uzmanlık sınavına girecek kişiler,
  • Öğretim üyesi dışında kalan öğretim kadrolarına ataması yapılacak akademisyenler başvurabilir.
ÖN BİLGİ FORMU
BLOG

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR

BİZİ TERCİH EDENLER