ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

BAKIRKÖY YDS KURSU 2

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı olan YDS, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılan merkezi bir dil sınavıdır. BAKIRKÖY YDS KURSLARInda sınav şekline uygun olarak eğitim biçimi ve ders programı belirlenir.

Sınav süresi ve içeriği ; Katılımcıların dilbilgisi, kelime, okuduğunu anlama ve çeviri becerilerini ölçen YDS çoktan seçmeli bir sınav türüdür. YDS, ilkbahar ve sonbahar olmak üzere yılda iki defa uygulanır. İçinde çeşitli kategorilerden oluşan 80 soru barındıran bu sınavın süresi 180 dakikadır. Yanlış cevapların doğru cevapları etkilemediği bir sınav olan YDS’de her soru 1.25 puan değerindedir.

YDS İngilizce dışında Almanca, Fransızca, Arapça, Bulgarca, Farsça, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Yunanca dillerinde de uygulanmaktadır.

YDS sonuçlarının geçerliliği sonucu kullanacağınız alana ve akademik birimin şartlarına göre 2 yıl ile 5 yıl arasında değişmektedir.

TAD BAKIRKÖY YDS KURSU Olarak Kimler YDS ‘ ye hazırlanır Nasıl bir yol izlenir sizler için derledik ;

Kimler YDS’ye hazırlanır?

Üniversitelerin yüksek lisans ve doktora programlarına başvurmak isteyen adaylardan yabancı dil puanı sunmaları talep edilmektedir.

Yüksek lisans başvurularında (Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğine göre zorunluluk belirtilmemiş olmasına rağmen) adaylardan 50 ve üstü yabancı dil puanına sahip olmaları beklenir. Bu puanın %10’u başvuru sürecinde genel hesaplamaya dahil edilir.

Doktora programlarında ise Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği’ne göre adayların en az 55 yabancı dil puanına sahip olma şartı bulunmaktadır.

Lisansüstü eğitim dışında, akademik kadro alımları, doçentlik başvuruları, akademik yeterlilik ve yükselme süreçlerinde de adayların belirlenen seviyede yabancı dil puanına sahip olmaları şartı bulunmaktadır.

YDS ve YÖKDİL sınavları lisansüstü eğitim, doçentlik sınavı ve akademik yükseltme süreçleri ile sınırlı olmak üzere eşit geçerliliğe sahiptir.

TAD BAKIRKÖY YDS KURSLARI sınava girecek olan her öğrencinin farklı alanlara ve farklı puanlara ihtiyacı olduğunu bilir. Bu programa uygun eğitim materyalleri ders kitapları ve kaynakları öğrenciye temin edilerek en iyi şekilde kendi alanına uygun yetiştirilmesi ve sınava girecek seviyeye ulaşması sağlanır.

Eğitim sistemi ve Başarı Garantili Sonuç İçin Neler Yapılmaktadır ?

Kelime Çalışmaları

İleri düzeyde dil bilgisine ulaşabilmek için, öğrencilerin, girdikleri sınavlardaki kelime sorularını çözebilecek ve okudukları metinleri rahatlıkla anlayabilmelerini mümkün kılacak kadar kelime bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

TAD BAKIRKÖY YDS KURSU İngilizce Hazırlık Kursu içinde yapılan çalışmalarla adayların 3000 kelimeyi etkin şekilde kullanabilecek seviyeye gelmeleri hedeflenmektedir.

Titizlikle seçilmiş kelime listeleri üzerinden yapılan çalışmalarda, öğrenciler kelime alıştırma kitapları, kelime testleri, örnek cümle ve anlamların verildiği özel hazırlanmış sözlükler ve kelime çalışma derslerinde öğretilen kelime çalışma yöntemleri ile hedeflenen sayıda kelimeyi öğrenebilmektedirler.

Soru Tiplerine Yönelik Çalışmalar

Dil Bilgisi ve Kelime Çalışmaları ile istenilen Seviyeye gelmiş Olan öğrenciler ile yapılan Alanında Uzman deneyimli kadro ile hazırlanan sorular ile yapılan çalışmadır.

Dilbilgisi Çalışmaları

Yaprak testler, alıştırma kağıtları dilbilgisi konu anlatım kitabı ve soru bankaları ile desteklenen dilbilgisi çalışmalarımızda, İngilizce dilindeki tüm dilbilgisi konuları detaylı olarak incelenmekte ve öğrencilerin performanslarını en üst seviyeye çıkarmalarına imkan verecek şekilde ve sayıda alıştırma ve soru çözümü yapılmaktadır.

Deneme Sınavları Çözümü

Dilbilgisi ve kelime çalışmaları ile İngilizce seviyesini soru tiplerine yönelik çalışmalar ile soru çözüm tekniklerini geliştirmekte olan adayların, girecekleri sınava denk hazırlanmış ve benzer koşullarda uygulanan deneme sınavları ile de sınav pratiklerini geliştirmeleri için deneme sınavlarına tabii tutulur.

TAD BAKIRKÖY YDS KURSU İLE GELECEĞİNİZ GÜVENCE ALTINDA”

ÖN BİLGİ FORMU
BLOG

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR

BİZİ TERCİH EDENLER