İngilizce Eğitiminde Aktivitelerin Önemi

Whatsapp Bilgi Hattı Ön Başvuru Formu
ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

İngilizce Eğitiminde Aktivitelerin Önemi

Yabancı dil öğretim sisteminde, ana dilini öğrenme yöntemi kullanılarak öğrencilerin dili eğlenerek, yaparak ve yaşayarak edinmeleri, kuralları kendilerinin keşfetmeleri ile dil kullanımının daha etkin kılınması hedeflenmektedir.

Gün geçtikçe önemi artan İngilizcenin uyum çerçevesinde Bakırköy Genel İngilizce kursları eğitiminin yeri önem taşımaktadır. İngilizce eğitimlerinde dersler öğrenci merkezli ve öğrenci seviyesine göre verilmektedir. İngilizce eğitimde; öğrencilerin farklı ihtiyaçlarını karşılayabilmek için belirgin ve özel amaçlarla hazırlanan konu bazlı, iletişim, yaratıcılık, eleştirel düşünme, araştırma tekniklerinin içermektedir. Bakırköy Genel İngilizce kursları; İngilizce konuşma, okuduğunu anlama, dinlediğini anlama ve yazılı anlatım ile öğrencilere öncelikle temel becerilerini kazandırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Bakırköy Genel İngilizce kurslarında öğrenciler İngilizce öğrenirken; yabancı öğretmenler eşliğinde hem eğlenir hem de İngilizceyi akıcı ve seri bir şekilde kullanmaya başlar.

Dinleme, konuşma, okuma ve yazma gibi aktivitelerin düzenlendiği Bakırköy Genel İngilizce kurslarında; ezberden öğrenilen İngilizce eğitimi değil tamamen anlayarak öğrenilen bir İngilizce eğitimi verilmektedir.

Aktiviteler sırasında öğrenciler; öğrendikleri kelimeleri cümle haline getirebilir, duygu ve düşüncelerini anlatabilir ve yabancı öğretmenleri ile karşılıklı diyaloglar kurabilir.

Öğrencilerin derslerinde öğrendikleri İngilizceyi eğitmenleri ile birlikte sosyal aktivitelerle davranışsal beceriye dönüştürmektedirler. Eğitimcilerin önderliğinde düzenlenmiş olan aktivitelerde öğrenciler İngilizce öğrenmede ilerleme kaydederken, kendilerini ifade edebilir ve günlük yaşantılarında İngilizceyi kullanabilir hale gelmişlerdir.

Sosyal aktiviteler; öğrencilerin İngilizce gelişiminde büyük bir önem taşır. Aktivitelerin amacı İngilizce öğrenimlerini desteklemek ve öğrendikleri bilgileri pekiştirmektir. Elde edilen bilgilerin beceriye dönüştürülmesidir. Eğitimde en önemli husus, anlama ve anlatma becerisidir. Aktiviteler sayesinde öğrencilerde kendilerine olan özgüven artmakta ve edindikleri bilgilerin verdiği güvenle kendilerini anlatma çabasına girmektedir.

Öğrencilerin dili rahat bir şekilde kullanılması için olumlu bir ortam hazırlanmaktadır. Bu şekilde öğrenciler; öğrendiklerini doğal, rahat ve eğlenceli bir şekilde yaşayarak öğrenme ilkesine uygun bir şekilde öğrenmektedir. Yaparak ve yaşayarak öğrenme ilkesi, İngilizcede anlatılmak istenilenlerin hareketlerle ve görsellerle ifade edilmesidir.

İngilizce dilini öğrenip aktiviteler ile pekiştiren öğrenci; İngilizceyi akıcı ve seri bir şekilde kullanabilir. Yurt dışına seyahatinde veya iş hayatında olumlu sonuçlarla karşılaşacaktır. Kişi öğrendiği İngilizce ile daima bulunduğu ortamda kendini anlatabilir ve karşısındaki kişinin anlatmak istediğini anlayabilir.

ÖN BİLGİ FORMU
BLOG

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR

BİZİ TERCİH EDENLER