İngilizce Öğretiminde Ders Materyallerinin Önemi

Whatsapp Bilgi Hattı Ön Başvuru Formu
ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

İngilizce Öğretiminde Ders Materyallerinin Önemi

Türk Amerikan Derneği Bakırköy Genel İngilizce kursları; 67 yıllık köklü geçmişi ile dil eğitimi sektöründe kaliteli hizmet anlayışı konusunda kendini kanıtlamıştır. Ezber ile verilen derse karşı aktiviteler ve ders materyalleri ile eğitimlerini desteklemektedir. Bakırköy Genel İngilizce Kursları ders materyallerine ağırlık vermektedir.

Geçmişten bugüne İngilizce dil eğitiminde 150 yıllık dünya devi olan National Georgephic’in Word English ve World Class kitaplarını kaynak olarak kullanmayı tercih etmektedir. Elemantry, Pre Intermediate ve Intermediate seviyelerinde World English kitabını, Upper Intermediate ve Advanced seviyelerinde ise World Class kitaplanırı kullanmaktadır. Bu kitaplar; en güncel konuları, eğlenceli ve anlaşılır bir şekilde anlatmaktadır. İngilizce kurs seviyelerinin hepsi Communicative Approach methodu ile uyumludur ve konuşma becerilerini hızlı bir şekilde ilertletmeye yardımcıdır.

Bakırköy Genel İngilizce Kursları; İngilizce dil eğitimi, öğrencinin dil öğrenme konusunda bilinçlendirilmesi ve öğrenmeyi yaşam boyu sürdüreceği bir davranış şekline dönüştürülmesine yardım etmelidir. İngilizce bilmek de öğrenilen dili iletişim aracı olarak çok yönlü kullanabilmek demektir. İngilizceyi iletişim aracı olarak kullanmak; okuma, yazma, dinlediğini anlama ve konuşma gibi beceriyi geliştirecek şekilde İngilizce eğitimi verilmelidir. Ders materyalleri; İngilizce dil eğitimi açısından oldukça önemlidir.

Bu sebeple, İngilizce dil öğretmeni öğrencinin yetiştirilmesinde, materyal analiz etmek, tasarlamak ve düzenlemek veya uyarlamak gibi gibi stratejilerin gelişmesine katkı sağlamaktadır. Bakırköy Genel İngilizce kursları eğitim kalitesinden ödün vermemek ve öğrencilerine katkı sağlamak amacıyla en kaliteli materyalleri kullanarak eğitimlerine devam etmektedir.

Bakırköy Genel İngilizce kursları; öğrenme yönteminde çeşitliliği benimsemekte ve uygun materyallerin tercih edildiği durumlarda başarının artacağını savunmaktadır.Ders materyalleri; öğrencinin motivasyonunu yükseltecek ve öğrenci başarısını artıracak ve öğrenilen bilgiyi yapılandıracaktır. Derslerin amaçlarına uygun görsel, renkli ve etkili materyal kullanım; öğrencide bilişsel, duygusal, davranışsal ve sosyal açıdan destekleyecektir. İngilizce eğitiminde daha canlı, kalıcı ve etkili bir eğitim olacaktır.

Ders materyalleri; dil eğitiminde her şeyden önce İngilizce öğrenen öğrencinin, dilini öğrendiği ülkenin toplumsal ve kültürel yanlarının farkına varması ve her iki kültürün özgün ve kültürel özgün yanlarını ve farklılıklarını tanıması durumunda kültürler arası yorum yapabilmesi yaşam boyu öğrenmesine katkı sağlamaktadır.

ÖN BİLGİ FORMU
BLOG

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR

BİZİ TERCİH EDENLER