İngilizcenin Bilinmeyen Faydaları

Whatsapp Bilgi Hattı Ön Başvuru Formu
ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

İngilizcenin Bilinmeyen Faydaları

Yabancı dil öğrenmenin bir dil daha bilmenin de ötesinde başka faydaları da olabileceğini düşündünüz mü? Yabancı dil öğrenerek ayrı kazanımlar elde edeceğinizi bilmek dil öğrenmek konusunda küçük de olsa yönlendirici bir unsur olabilir. Bakırköy İngilizce Kurslarımızda tüm bu faydalarını görebilirsiniz.

Yabancı dilleri öğrenmenin de, tıpkı ilaçlar gibi yan etkileri bulunmaktadır, ancak bunlar aranıp da bulunamayacak olumlu türden etkilerdir. Yabancı dil öğreniminin, dinleme becerisini ve hafızayı geliştirdiği ve böylece iletişime önemli bir boyut kazandırdığı belirlenmiştir. İkinci dil öğrenen kişilerin aynı zamanda kendi dillerini okuma-anlama becerilerini de geliştirdikleri ve ayrıca okuma sınavlarında daha yüksek başarılar elde ettikleri bilinmektedir.

Birçok farklı durumlarda, başka bir dil öğrenmek öğrencilerin Türkçe yeteneğinede olumlu katkılar sağlamaktadır. Çocuklar farklı dillerin yapılarını öğrenirken Türkçe hakkında da birçok şey öğrenmektedir. Genel kelime bilgisi de ayrıca çocuğun Türkçe yeni kelimelerin anlamlarını öğrenmesine fayda sağlar. Bakırköy İngilizce Kurslarımızda gözlemlediğimiz çalışmalarda, sürekli ikinci bir dil alan öğrencilerle sadece Türkçe eğitimi alan öğrenciler arasında Türkçe anadil gelişiminde hiçbir uzun süreli gecikme olmadığı farkedilmektedir.

İngilizce dilini öğrenmiş olan çocuklar, diğer kültürlere karşı kültürel fazlalık, açıklık ve takdir duygusu beslerler. Başka ülkelere rahat bir şekilde seyahat edebilme, yabancı dil edebiyatını, film ve müziklerinin orijinal şekilleriyle tadına varma ve dünyadaki kültürel farklılığı anlama olanağı kazanırlar. Kendilerini ifade etme potansiyelleri gelişir. Kelime hazneleri gelişim gösterir ve bunun yanında kendi dilini yeni alanlarda kullanma becerileri artar.

Bakırköy İngilizce Kurslarımızdan ingilizce dili eğitimi almış öğrencilerin, lisede ingilizce eğitimi almış olan öğrencilerden birçok farkı bulunmaktadır. Daha ayrıntılı araştırmalar, dil işlemleri tarafından da kendilerini geliştirdikleri görülmüştür. Ayrıca 4 yıl veya daha fazla ingilizce eğitimi alan öğrencilerin sadece ingilizcede değil hayatının birçok yerinde daha tecrübeli olmaları görülmektedir. İngilizce eğitimi alan öğrenciler, çok farklı kariyer fırsatlarına, kendilerinin ve diğer milletlerin kültürlerini daha iyi kavrayabilme imkanına sahiptirler. Bazı sonuçlar ingilizce eğitimi alan çocukların daha yaratıcı olduklarını ve karmaşık problemleri daha kolay çözebildiklerini göstermektedir.

ÖN BİLGİ FORMU
BLOG

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR

BİZİ TERCİH EDENLER