ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Neden Bakırköy IELTS Kursu?

Bakırköy IELTS Kursu, eğitim iş yada göçmenlik başvuruları için en çok talep alan sınavlardan biri olan The International English Language Testing System yani IELTS sınavına hazırlamaktadır. IELTS sınavı Akademik ve Genel Eğitim olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Öğrenciler, eğitim ya da profesyonel olarak iş edinme alanlarındaki amaçlarına ve talep edilen vizeye göre hangi tip sınava girmeleri gerektiği konusunda karar vermeliler.

Gerçekleştirilecek her iki sınav da kendi içinde ikiye bölünmektedir. Bakırköy IELTS Kursu’na katılan öğrenciler IELTS sınavında; IELTS Speaking, IELTS Reading, IELTS Listening ve IELTS Writing bölümlerinde yeteneklerinin göstermektedirler. Her dil sınavına katılan ve değerlendirmeye sunan öğrenciler, dört bölüm için ayrı şekilde not almaktadırlar. Bu notların ortalamaları asıl sınav notlarını oluşturacaktır. Bakırköy IELTS Kursları, öğrencilerin her bölüme yoğunlaşması için programlar oluşturmuştur ve eğitimi bu şekilde vermektedir.

IELTS sınav süresinde Dinleme, Okuma, Yazma sınavları tek bir seansta gerçekleştirmektedir. Konuşma testi ise en fazla 7 gün arayla olmak şartıyla ayrı yapılmaktadır. Konuşma sınavı 11-14 dakika arasında dinleme 30 dakika, okuma ve yazma 60’ar dakikadan oluşmaktadır. Sınav toplamda 2 saat 45 dakikadır ve Bakırköy IELTS Kursu’na katılarak başarı düzeyinizi artırmanız mümkündür.

Bakırköy IELTS Kursu’muzda eğitim alan adaylar, IELTS sınavında bireysel olarak online şekilde başvuru yapabilmektedirler. Başvuru yapılması için öncelikle sınav ücretinin bankaya yatırılması gerekmekte ve www.ielts.org sitesinde bulunan online başvuru formundan sınav seçilerek, istenilen bilgilerin doldurulmasıyla başvuru tamamlanır.

Bakırköy IELTS Kurslarında eğitim alan ve IELTS sınavında başarılı olan adaylar için sınav geçerlilik sınavı 2 yıldır.

IELST sınavını hangi kuruluşlar kabul eder diye bir düşünceye sahip olmak oldukça yanlıştır. IELTS sınavını başarı ile tamamlayan öğrenciler, İngiltere, Amerika, Kanada, Yeni Zelanda ve Avustralya gibi dünya ülkelerinde eğitim veren üniversitelere ve akademik programlara katılabilirler.

Öğrencilerin aklında, Türkiye’de yabancı dil eğitimi veren üniversitelerin hazırlık sınavlarını atlamak vardır. IELTS sınavına iş bazında bir sektörde çalışabilmek için girecek öğrenciler başarılı oldukları takdirde bankacılık ve havacılık alanlarında bulunan kamu kuruluşlarına IELTS sınav başarı belgelerini kullanabilmektedir.

ÖN BİLGİ FORMU
BLOG

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR

BİZİ TERCİH EDENLER