Neden İngilizce Konuşurken Zorlanıyoruz?

Whatsapp Bilgi Hattı Ön Başvuru Formu
ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Neden İngilizce Konuşurken Zorlanıyoruz?

Ana dili İngilizce olmayan kişilerin konuştuğu ve öğrenmeye çalıştığı dildir ve ana dili İngilizce olmayan diğer kişilerle İngilizce sayesinde iletişim kurulabilir. İngilizce, teknolojinin, sanatın, bilimin dili olması ile en çok öğrenilen dildir. Dünyanın eğitim konusunda adını duyurmuş en iyi üniversiteleri de İngilizce eğitim vermektedir. Uluslararası ticarette de İngilizce'nin yeri çok önemlidir. İnsanlarla iletişim halinde olabilmek, ticaret yapabilmek ve en iyi şekilde eğitim alabilmek için İngilizce bilmek gerekir. Günümüzde İngilizce; gereklilik olmaktan çıkmış artık öğrenilmesi zorunlu hale gelmiştir.

İngilizce konuşurken neden zorlanıyoruz? Türkiye'nin resmi dili bilindiği gibi Türkçe'dir. Türkçe sondan eklemeli bir dildir ve bazı kelimeler aynı şekilde yazılıp okunuyor olsa da farklı anlam taşıyabilmektedir. Okunduğu gibi yazılan bir dil olması konuşulmasını kolaylaştırır. İngilizce Türkçe'ye göre oldukça farklıdır. Yazıldığı gibi okunmaz ve sürekli ek getirilmesi gerekir. Kişiler bu sebeple İngilizce öğrenirken oldukça zorlanabilir. İngilizce ile çoğu zaman ilkokul çağlarında karşılaşılıyor ve üniversite bitime kadar öğrenme süresi devam ediyor. Fakat eğitim hayatı boyunca çoğu zaman İngilizce teorik olarak aktarılmaktadır. Bu nedenle de İngilizce'yi kimse anadili gibi kimse konuşamaz. Kişiler kariyer hayatlarında emin adım atabilmek ve yükselmek için İngilizce'yi ana dili gibi konuşabilme becerisine sahip olması gerektiğini bilir. Bu sebeple eğitim hayatlarının son bulması ile Türk Amerikan Derneği Bakırköy İngilizce Kursları gibi İngilizce eğitimi veren kurumlardan en iyi şekilde İngilizce eğitimi alırlar. İngilizce'yi akıcı bir şekilde konuşabilmek için bir desteğe ihtiyacı vardır.

Türk Amerikan Derneği Bakırköy İngilizce Kursu eğitmenlerinden Müge Haydar Dedeoğlu kişilerin İngilizce konuşurken neden zorlandığını şu şekilde açıklamıştır: “İngilizce; Türkçe gibi konuşulduğu gibi yazılan bir dil değildir. Kişilerin İngilizce'yi öğrenebilmesi için öncelikle İngilizce alfabesini bilmesi gerekir. Harflerin okunması ile de zamanla kelimeleri telaffuz edebilir. Türkçe düz bir şekilde konuşulurken İngilizce biraz daha duyguları mimik hareketleri ile daha çok belli eder. Türkçe'ye göre konuşulurken heyecanlı bir dildir. Bu sebeple kişiler İngilizce öğrenmek için İngilizce bilen kişilerle sürekli olarak pratik yapmalıdır. Türk Amerikan Derneği Bakırköy İngilizce Kursu eğitim alan öğrenciler yerli ve yabancı öğretmenler eşliğinde sürekli olarak aktivitelerde İngilizce diyaloglar kurar ve pratik yapar. İngilizce öğrenildiği zaman kişide özgüven duygusunu yükseltir ve kişiye keyif verir.”

ÖN BİLGİ FORMU
BLOG

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR

BİZİ TERCİH EDENLER