TOEFL Kursuna Hazırlanırken Faydalanılacak Yöntemler

Whatsapp Bilgi Hattı Ön Başvuru Formu
ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

TOEFL Kursuna Hazırlanırken Faydalanılacak Yöntemler

Sınava girecek olan kişilerin bazıları iyi düzey de İngilizce seviyesine hakimken, bazı kişilerde sınavdan 4-5 ay önce hazırlıklarına bir kurs yardımıyla profesyonel destek alarak başlarlar. Bakırköy Toefl Kurslarından bu desteği alabilirsiniz. Dünyanın birçok yerinde öğrenciler, yurtdışında eğitim alabilmek yada uluslararası üniversitelere kayıt olabilmek için TOEFL sınavına girmektedir. TOEFL sınavına girecek olan öğrencilerin faydalanabileceği tavsiyeler;

1-İngilizce Dili Seviyenizi Test Edin

TOEFL sınavı hazırlık aşamasında kullanacağınız yöntem ister Bakırköy TOEFL kursları, ister kitaplar ve CD’ler olsun önemli olan kendinizi sınava nasıl hazırlayıp, adapte olabileceğinizi bilmenizdir. İlk aşamada İngilizce seviyenizi tespit etmek için online testlerden ya da kurs merkezlerinden faydalanmanız gerekir. Sakın unutmayın bu değerlendirme sizin sınava hazırlık aşamasında nasıl bir yol izleyeceğinizi ve çalışma planınızı belirleyecektir.

2-Çalışma Planı Hazırlayın

Sınava hazırlanmaya başlamadan önce yapacağınız bir diğer işlemde size uygun bir çalışma zamanı çıkarmaktır. Bu durumda en önemli konu sınava hangi tarihte gireceğinizdir. Zira 10 hafta gibi bir zaman aralığınız varsa yoğun bir program tercih etmek durumundasınız. Fakar 6 ya da 8 aylık zaman aralığınız varsa bunun için daha az çalışacağınız ve kendinizi bunaltmadan rahat olacağınız bir program hazırlayabilirsiniz. Çoğu öğrencilerimiz için hızla yaklaşan Üniversite başvuruları zamanında TOEFL’a hazırlanmak biraz daha fazla güç sarf etmelerini gerektirebilir. Eğer zaman sıkıntınız varsa ve sınav aşamalarıyla ilgili çok fazla bilginiz yoksa Bakırköy Toefl Kurslarına gelerek daha kısa zamanda kendi belirlediğiniz zaman aralıklarıyla eğitiminizi alabilirsiniz. Böylelikle de sınavda yaşayacağınız tecrübesizlik ve heyecanı da üzerinizden atmış olursunuz.

3-İngilizce Pratik Yapın

TOEFL sınavına hazırlandığınız aşamada öğrendiğiniz her yeni kelime, cümle, deyimler ve paragraflarla ilgili ufak notlar tutun. Aralıklarla daha önceden çıkan sınav sorularına göz gezdirerek sıkça çıkmış olan kelimeleri ezberlemeye ve akılda tutmaya gayret edin. Genellikle TOEFL sınavında çıkan sorular hemen hemen aynı düzeyde olduğu için, sadece bu kısımda bile pratik yapmanız sınavla ilgili merakınızı giderebilir ve sorulara adapte olmanızı sağlayabilir. İngilizce dilinde pratik yapmayı alışkanlık haline getirdiğiniz süreçde unutmamanız kolaylaşacaktır.

ÖN BİLGİ FORMU
BLOG

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR

BİZİ TERCİH EDENLER