ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Toefl Sınavının İçeriği

TOEFL sınavı bir İngilizce dil becerilerini ve seviyesini ölçmedir. Uzun ismi “Test of English as a Foreign Language” olan bu sınav test şeklinde düzenlenmektedir ve kısaca TOEFL şeklinde ifade edilmektedir. TOEFL sınavı ABD merkezli ETS kurumu tarafından düzenlenmektedir. Bakırköy Toefl Kursları ayrıcalığı ile sizde geleceğinize yön verebilirsiniz.

Toefl Sınavı dünyanın 160 ülkesinde düzenlenmekte olup 130’dan fazla ülkede de sınav sonucu geçerli bir belge olarak kabul görmektedir.

Toefl İçeriği

Bakırköy Toefl Kurslarında sınav 4 bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler sırayla Reading (Okuma), Listening (Dinleme), Speaking (Konuşma) ve Writing (Yazma) şeklindedir. Her bölüm farklı bir açıdan dil beceri seviyesini ölçmeye yarar.

Reading: Reading bölümünde kişinin İngilizce metinleri anlayabilme ve yorumlayabilme yetenekleri ölçülür. Bakırköy Toefl Kurslarından bu eğitimi alarak daha hızlı ve kavrayarak İngilizce diline hakim olabilirsiniz.

Listening: Listening bölümünde çoğu konuşmaları dinlemeniz ve sonrasında bu konuşmaların içeriğine yönelik sorulan soruları cevaplamanız beklenir, bu sayede günlük konuşma ortamlarında İngilizceyi ne kadar anlayıp kavrayabildiğiniz ölçülür.

Speaking: Speaking bölümü öğrencilerin çekindiği kendini anlatmakta zorlandığı bölümdür çünkü burada sorulan sorulara konuşarak cevaplar vermeniz yada belirli bir konuya ilişkin yine konuşarak fikir belirtmeniz beklenir. Bu şekilde İngilizce konuştuğunuzda karşı tarafın sizi anlayıp anlayamayacağı ve kendiniz konuşarak nasıl anlatabildiğiniz ölçülür.

Writing: Bu bölümde belirli ana konulardan bir tanesini seçerek kompozisyon yazmanız beklenir. Bu kompozisyonlarda puan almanın pek çok kuralı vardır ancak genel olarak tutarlı bir anlatım biçimi, dil ve yazım hataları yapmadan ve metin yazma kurallarına bağlı durarak kendinizi İngilizce diliyle nasıl ifade ettiğiniz ölçülür.

Kaç çeşit TOEFL sınavı vardır?

TOEFL sınavları düzenlenen ortam ve soruların konularına göre farklı şekillerde olabilmektedir.Geçmişten günümüze kadar PBT(kağıt ortamında), CBT(bilgisayar ortamında ve internetsiz) ve iBT(bilgisayar ortamında ve internetli) şekillerde düzenlenmiştir. İçerik olarak akademik ve akademik olmayan şeklinde iki sistemi bulunmaktadır.

Fakat genel şekilde kabul gören ve düzenlenmekte olan test türü iBT versiyonu ve akademik içerikli olanıdır.

ÖN BİLGİ FORMU
BLOG

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR

BİZİ TERCİH EDENLER