ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

YDS Sınavı

70 ve 70'in üzeri puan alan kamu çalışanları ve memurlar aldıkları puan seviyelerine göre dil tazminatı almaktadır. Üniversitede yükseklisans, araştırma görevlisi, doktora yada öğretim personeli olmak için önemli bir sınavdır. Bu hedeflerin hepsine ulaşabilmeniz için Yds sınavına hazırlıkta Bakırköy İngilizce kurslarını tercih edebilirsiniz.

Kpss-A bölümü üzerinden sınava giren adayların birçok puan türünün hesaplanması için YDS sınavına girmesi gerekir. Tıp fakülteleri için YDS sınavı dil puanı geçerlilik hakkına sahiptir. Buradan anlayabileceğimiz gibi bir yds puanına sahip olmak ayırt edici bir özelliği de beraberinde getirir, rakiplerinizle aranıza mesafe koymanızı ve nitelikli eleman olarak iş piyasasında bulunmanıza faydası olmaktadır. Bakırköy İngilizce Kursları verdikleri yds sınavı hazırlık eğitiminde bu farkı en kısa zaman da ve görünür biçimde sizlere yaşatıyor.

Her ne kadar iyi bir sosyal ingilizceye sahip olduğunuzu düşünsenizde bazen Yds sınavları gibi bazı sınavlarda yetersiz kalabiliyor. Bu nedenle gramer ve okuma-anlama konusuna zaman harcamak gereklidir. Bunun için Bakırköy İngilizce Kurslarına gelerek gereken ve istenilen zamanı bu eğitime ayırabilirsiniz. Bir diğer önemli konu ise Yds sınav tekniklerini iyi derecede bilmektir. Her ne kadar iyi konuşma seviyesine sahip olsanızda sınavda sizden istenilen cevaplara basit kavramlar ile yanıtlar verebilirsiniz.

YDS sınavı teknikleri

Buraya kadar olan bölümde Yds sınavının faydalarını anlatarak küçük tüyolar verdik. Fakat Yds uzmanlarının tavsiye ettiği bir kaç yöntem bulunmaktadır bunları kısaca şöyle sıralayabiliriz.

  • Sorunun bizden ne istendiğini bilmeli ve soru kalıplarını ezberlemeliyiz.
  • İstenilen cevaplar soruların işaret ettiği yerleri gösterir bu nedenle tüm paragrafı tekrardan okumanız gerekmez.
  • Şıkları eleyerek gitmek kolay yöntemlerden biridir. Dilbilgisinin uyumu, bağlaçlara bakarak eleme ve noktalama işaretleri işlemini gerçekleştirebiliriz.
  • Sorularda her zaman bir ip ucu bulunmaktadır bu ipuçlarından yararlanarak doğru cevabı bulabilirsiniz.
  • Sorularda tense uyumuna bakmak yanlışları elemenizde yardımcı olacaktır
  • Yardımcı kaynaklardan aldığımız küçük formülleri cevaplara göre uygulamamızda fayd. Anlamaya çalışmak bizi yavaşlatabilir
  • Paragrafların geneli hakkında bilgi sahibi olmaya çalışmak satır satır anlamaya çalışmak yerine daha önemlidir. Sorulan sorular ışığında ayrıntılı bakmakta yarar vardır.

Bakırköy Yds Kurslarında bu gibi yöntemler bizim hızımızı arttıracak ve sınavda belirli bir başarıyı yakalamamıza yardımcı olacaktır. Ama unutmamalıyız ki İngilizce nankör bir dildir,kullanmadıkça pratik yapmadıkça unutulur. Bu yüzden ingilizceyi hayatımızın bir yerinde tutarak puanlarımızı yukarılara çıkarmalıyız. İngilizce puanları kamu kurumlarında her 5 yılda bir yenilenmesi gerekmektedir. Bu sebepten dolayı öğrendim diyip bitirirsek, İngilizceyi boşverirsek öğrendiğimiz tüm bilgiler zamanla uçup gidecektir.

ÖN BİLGİ FORMU
BLOG

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR

BİZİ TERCİH EDENLER