Yeterli Derecede İngilizce Biliyormuyuz ?

Whatsapp Bilgi Hattı Ön Başvuru Formu
ÖN BİLGİ FORMU Mayıs ayı indirimlerini kaçırmamak için hemen formu doldur.

Yeterli Derecede İngilizce Biliyormuyuz ?

Türk Amerikan Derneği Bakırköy İngilizce Kursları Eğitimcilerinden Müge Haydar Dedeoğlu , Türkiye’deki çalışan kesim içinde dil bilenlerin durumunu kısaca sizlere özetlilyor; Bilgi düzeyi belirli seviyeye ulaşmış bireylerin dil eğitimi almış ve yeterli insanların bile zamanlar şüpheye kapıldıklarını anlatan Dedeoğlu, “İş yerlerimizde yabancılar o kadar azınlıkta ki, yabancı ortaklı ya da çok uluslu şirketlerde bile, insanlarımızın sahip oldukları yabancı dili konuşamama, kullanamama gibi bir şanssızlıkları oluyor.” şeklinde açıklamalarda bulunuyor.

Türk Amerikan Derneği Bakırköy İngilizce Kursu Eğitimcilerinden Dedeoğlu Şöyşe ekliyor ;“Dil okulumuza eğitim almaya gelen genç yaştaki öğrencilerimizin hedefi daha iyi iş imkanlarına sahip olabilmek. Ancak onları test ettiğimizde de karşımıza elementary, preintermediate ve intermediate seviyelerde olduğunu gözlemliyoruz . Yolun çok başındalar İlginç olan ise bu arkadaşlar dile yatkın olduklarını söyleyenler arasından çıkıyor” diyen Dedeoğlu yakın zamanda yapılan bir araştırmanın sonuçlarını da şu şekilde aktardı sektöre de bir hayli hakim olan Türk Amerikan derneği Bakırköy İngilizce Kursu yapılan çalışmaları yakından takip ediyor.

“Araştırmaya katılım sağlayan 12 bin kişiden İngilizce’de hangi seviyede olduklarını söylemeleri istendiyor. Yaklaşık 600 kişi çok iyi biliyorum diye ckanısına varılıyor. Ancak yine de seviyesi daha iyi olabilir diyerek tekrar denenmek üzere 130 kişilik bir grup daha sınava tabi tutuluyor Sınav yapılan son grup içinden sadece 80 kişi orta seviyenin üstünde (upper-intermediate) İngilizce bilgisine sahip olarak sınav sonuçları açıklanııyor”

“Aslında yapılan araştırmaların sonucu bizlere şunu net bir şekilde açıklıyor Türkiye’deki insanların yüzde 99’unun İngilizce bilmeye ihtiyaç duyuyor Ancak yüzde 90’ı da dil öğrenimi için yurtdışına çıkılması gerektiğini zannediyor. Bizler bunun yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Ne kadar kaçılırsa kaçılsın, dil konusunda diğer konularda olduğu gibi kişilerin kendilerini geliştirmesi gerekmektedir”

ÖN BİLGİ FORMU
BLOG

Genel İNGİLİZCE
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
YDS KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR
TOEFL KURSU
Ders Saati 108
Toplam Süre9 Hafta
Planlanan Tarih 28.12.2020
Kontenjan12
BAŞVUR

BİZİ TERCİH EDENLER